baner Tablice

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > 102. rocznica bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą

18 sierpnia br. odbędą się w Brodnicy uroczystości patriotyczno-religijne z okazji 102. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą.

Pamięć o obrońcach Ojczyzny podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, w rocznicę bitwy pod Brodnicą, gromadzi mieszkańców Brodnicy i Powiatu Brodnickiego, przedstawicieli instytucji i lokalnej przedsiębiorczości, środowiska kombatanckie, przedstawicieli Wojska Polskiego.

Na uroczystości zapraszają: Starosta Brodnicki, Burmistrz Brodnicy, Dowódca 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego i Proboszcz Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy.

Program uroczystości:

Godz. 16.30
Przemarsz żołnierzy z IV Brodnickiego Pułku Chemicznego oraz orkiestry wojskowej ulicami Brodnicy: Czwartaków, Mazurska, Mostowa, Kościuszki, Duży Rynek.

Godz. 16.45
Zbiórka uczestników uroczystości na Dużym Rynku w Brodnicy i przejście do kościoła pw. św. Katarzyny (Fara) przy ul. Farnej 1 w Brodnicy.

Godz. 17.00
Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny (Fara) przy ul. Farnej 1 w Brodnicy.

Godz.18.10
Przemarsz uczestników na miejsce uroczystości tj. Cmentarz Wojskowy przy ul. Świerkowej w Brodnicy - ulicami: Farna, Kopernika, Mały Rynek, Kamionka, Kolejowa, Dworcowa, Gajdy, Świerkowa.
Mieszkańcy, osoby starsze będą mogły skorzystać z autobusu, podstawionego przy ul. Farnej w Brodnicy.

Godz. 18.30
Rozpoczęcie uroczystości na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Świerkowej w Brodnicy.

Godz. 19.30
Zakończenie uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Brodnicy.Utrudnienia w ruchu w rocznicę bitwy
W związku z uroczystymi obchodami 102. rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej pod Brodnicą w dniu 18 sierpnia 2022r. w Brodnicy wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym:

Od godz. 16.30 do godz. 16.45
utrudnienia wystąpią na ulicach: Czwartaków, Mazurska, Mostowa, Kościuszki, Duży Rynek w związku z przemarszem żołnierzy IV Brodnickiego Pułku Chemicznego oraz orkiestry wojskowej na miejsce zbiórki uczestników uroczystości na Dużym Rynku. Stamtąd nastąpi przemarsz do kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na ul. Farnej w Brodnicy.

Od godz. 18.10. do godz. 18.30
utrudnienia wystąpią na ulicach: Farna, Kopernika, Mały Rynek, Kamionka, Kolejowa, Dworcowa, Gajdy, Świerkowa - zakończenie przemarszu na Cmentarzu Wojskowym w Lasku Miejskim w Brodnicy, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.08.2022, 14:51 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 668

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.