baner Tablice

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierowca z trzema promilami i zakazem kierowania trafił do policyjnego aresztu

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca opla zatrzymany przez brodnickich policjantów. Brodniczanin oprócz promili alkoholu w organizmie, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (1.08.) kilka minut po godz. 16.00, brodniccy policjanci przeprowadzający interwencję przy ul. Mostowej w Brodnicy, zauważyli jak na teren posesji przyjechał oplem astra 35-letni mężczyzna. Kierowca był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości brodniczanina okazało się, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Po weryfikacji danych w policyjnym systemie na jaw wyszło, że brodniczanin ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 35-latka i przetransportowali do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Kiedy będzie trzeźwy, zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 02.08.2022, 09:27 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1160

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.