baner Tablice

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany motorowerzysta przewoził pasażera bez kasku na głowie

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu motorowerzyście, który kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził swoim skuterem pasażera, który nie posiadał kasku, za co został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj (2.08.) dzielnicowi z Górzna pełniąc służbę na terenie miejscowości Świedziebnia, zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który przewoził pasażera bez kasku. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca skutera jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. 35-letni kierowca motoroweru zastał zatrzymany przez policjantów, a motorower przekazany trzeźwemu pasażerowi. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu brodnickiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym, za przewożenie pasażera bez kasku.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 03.08.2022, 09:07 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 449

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Pijaków mamy wszędzie , moja prośba do pana komendanta policji ,oby wprowadził kontrolę w autobusach podmiejskich po godzinie 20tej ,chuligaństwo pije w autobusach ,przeklina nie liczą się z prośbami kierowcy ani pasażerów o spokój ,ludzie wracają z pracy potrzebują wyciszenia a, atu chamskie wybryki brodnickiej młodzieży , bardzo proszę o zjecie się tym problemem.
Dodany 03.08.2022, 22:51 przez CBR