baner Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca schował się przed policjantami w polu kukurydzy

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca suzuki, którego wczoraj (15.09.) zatrzymał przypadkowy kierowca. Mężczyzna wiedząc, że świadek wezwał na miejsce patrol policjantów, uciekł z miejsca zdarzenia i schował się w polu kukurydzy. Mieszkańcowi powiatu brodnickiego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.09.) około godz. 20.00 brodniccy policjanci otrzymali informację od obywatela, że w miejscowości Zaborowo, zatrzymał pijanego kierowcę. Dyżurny brodnickiej komendy natychmiast do wskazanej miejscowości wysłał patrol policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający zajechał drogę pijanemu kierowcy i zabrał mu kluczyki. Sprawca jak usłyszał, że świadek wzywa policjantów, uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając równie pijanego pasażera w pojeździe. Mundurowi po kilkunastu minutach "namierzyli" uciekiniera chowającego się w polu kukurydzy. Policjanci zatrzymali 40-latka, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto odholowano na parking strzeżony. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, mieszkaniec powiatu brodnickiego odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.09.2022, 10:30 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 627

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Co się dziwicie , policjanci na trzeżwo chowają się po kukurydzy , jedz przez Jajkowo za starym tartakiem to zobaczysz , to samo na ul. Sikorskiego siedzą w krzakach jak niedowidzący myśliwy i celują by coś upolować zamiast krążyć radiowozem po drogach za miastem , tam się dzieją cuda cwaniaków za kierownicą , kto wie czy by czasem nie ścigali się z radiowozem . Placu jarmarkowego przy ul Alei Leśnej też nie musicie go pilnować jego trudno zdemontować , chyba ze chcecie pobiegać na psim spacerniku tak dla kurażu , no to co innego , Powodzenia Mundurowi .
Dodany 20.09.2022, 12:33 przez CBR
Ale był ministrantem i co najwyżej wie jak wypiąć sie
Dodany 20.09.2022, 10:42 przez Ksiądz
Gdyby w młodości był w harcerstwie to by wiedział jak się ukryć w kuku.😂
Dodany 20.09.2022, 08:41 przez Druh Boruch