Tablice

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Jak dobrze stworzyć stronę internetową?

Podczas tworzenia strony internetowe należy brać pod uwagę wiele kwestii, które pozwolą jeszcze lepiej dopasować witrynę do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Trzeba zadbać o dobrej jakości treść, o dobrą stronę wizualną. Co jeszcze jest konieczne, gdy bierzemy się za tworzenie stron internetowych?

Kontakt z nami

Komunikacja to podstawa. Szczególnie gdy tworzymy swoja stronę internetową i nie chcemy prowadzić monologu, lecz rozmowę. Dzięki temu łatwiej zbudować zaufanie do naszej marki. Dlatego tworzenie stron www nie wyklucza stworzenia przestrzeni, w której odbiorca może się z nami skontaktować.

Ważne jest to, by tak stworzyć te stronę, by zachęcała do kontaktu. Sam formularz nie wystarczy. Jest to dobre, uniwersalne rozwiązanie, ale warto też dać informacje o osobie, z którą odbiorca może się skontaktować. Chodzi tutaj o imię, nazwisko, zdjęcie i kilka drobnych informacji.

Projektowanie stron często wiąże się także ze stworzeniem newslettera czy podaniem linków do mediów społecznościowych. Warto to podawać, gdyż pozwala nam to na lepszy kontakt z odbiorcą. Szczególnie newsletter, gdyż social media czasami lubią działać, jak im się widzi. Warto jednak wtedy zaoferować np. zniżkę, promocję czy jakiś dodatkowy produkt.

Buduj zaufanie odbiorcy

Kolejną istotna kwestią jest takie projektowanie stron internetowych, by budziły zaufanie odbiorcy. Musi on wiedzieć i czuć, że jest tutaj bezpieczny, że nic nie zagraża jemu i jego danym czy prywatności. Szczególnie, że cyberprzestępczość wchodzi na kolejne poziomy i stara się jeszcze bardziej utrudnić życie w sieci.

Warto zatem być ostrożnym w proszeniu o dane. Szczególnie gdy chodzi o tworzenie sklepów internetowych. Wtedy potrzebujemy przecież danych osobistych i adresu osoby. Zawsze więc uzasadniajmy, w jaki sposób zamierzamy je wykorzystać.

Zarządzanie treścią na stronie

Tworzenie stron nie kończy się na etapie skonstruowania strony i treści. Można powiedzieć, że praca nie jest jeszcze nawet w połowie. Czekają nas bowiem kolejne wyzwania, jeśli chcemy posiadać profesjonalne strony internetowe Krakow. Konieczne jest wybranie serwera, certyfikatu SSL i ogólne zarzadzanie treścią na stronie.

Warto korzystać z CMS, czyli systemu zarządzania treścią. Pozwala to na samodzielną edycję treści strony. Nie ma też konieczności poznania języków oprogramowania. Można dosłownie samemu zająć się dodawaniem treści, zakładek i zdjęć.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nawet osoby bez doświadczenia w dziedzinie IT mogą poradzić sobie z tworzeniem strony. Druga kwestią jest to, że znacznie zwiększa to szybkość edycji.

Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań. Możemy zarówno zdecydować się na korzystanie z systemu, który ktoś stworzy dla nas od zera, albo skorzystanie z gotowych rozwiązań. Czasami jednak konieczne może być wykupienie licencji, szczególnie gdy zamierzamy korzystać ze strony komercyjnie. Jednak istnieją także darmowe rozwiązania, a jednym z najbardziej popularnych jest WordPress.

Trudno jednak powiedzieć, które rozwiązanie będzie lepsze. Każde ma swoje plusy i minusy i najlepiej samodzielnie zdecydować.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 22.09.2022, 17:11 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 126

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.