EKONKA


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Czy agencja pracy rekrutuje pracownika na długi okres?

Warto wiedzieć, że w poszukiwaniu pracy można skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji. Jest to rekomendowana opcja zwłaszcza dla osób, które szukają pracy po raz pierwszy lub mają poważne trudności z jej znalezieniem. Tyczy się to również pracodawców, którzy poszukują kandydatów na konkretne stanowiska. O czym mowa? Zapraszamy do lektury!

Różne formy zatrudnienia w zależności od potrzeb

Agencje pracy mogą prowadzić tzw. rekrutację permanentną, co w praktyce oznacza ciągły proces reagowania na potrzeby klienta. Mowa tutaj zarówno o realizowaniu pojedynczych zleceń na znalezienie poszczególnych pracowników, jak i elastyczne dostosowywanie strategii rekrutacyjnej do zmian zachodzących w danej firmie.

W rezultacie każdy projekt może mieć przypisanego konsultanta, który współpracuje z klientem, poznaje zasady firmy i jej kulturę pracy, co ułatwia późniejsze wyszukiwanie pracowników. Wykorzystywane są wówczas narzędzia w postaci bezpośredniego docierania do kandydatów, czyli tzw. direct search oraz system ATS bazujący na sztucznej inteligencji. A co jeśli chodzi o rekrutacje stałe?

Agencja pracy może bez problemu dopasować kanał publikacji ogłoszenia, dostosowując je do branży, poziomu stanowiska, a nawet lokalizacji. Włączone są w to działania networkingowe, udział w konferencjach oraz targach branżowych czy aktywna działalność w social mediach. Dzięki temu możliwe jest stosunkowo szybkie znalezienie pracownika zarówno na długi okres, jak i w formie tymczasowej. 

Agencja pracy — rekrutacje w różnych formach 

Nie da się ukryć, że agencja pracy jako wyspecjalizowana w poszukiwaniu i selekcji kandydatów firma, może szybko znaleźć pracownika zarówno do pracy stałej, jak i tymczasowej. Co więcej, może ona przeprowadzić ich przez cały proces zatrudnienia, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych. 

W ten sposób agencje pracy mogą namierzyć wyłącznie najlepszych pracowników, którzy posiadają wszelkie kwalifikacje i niezbędne doświadczenie. W wielu sytuacjach istnieje nawet tak zwany okres gwarancyjny, który umożliwia pracodawcy zweryfikowanie umiejętności pracownika w praktyce. Jeśli jednak nie będzie on sobie radzić zbyt dobrze, agencja może go zastąpić innym kandydatem. 

Agencja pracy z perspektywy pracownika 

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób poszukujących pracy, trafia prędzej czy później na wyspecjalizowanych rekruterów. Jest to wygodne rozwiązanie, bo pozwala zaoszczędzić sporo czasu i niepotrzebnych nerwów. Dlatego też warto przesłać do agencji pracy dokumenty aplikacyjne, aby pozostały w jej bazie. Dzięki temu istnieje większa szansa, że ktoś za jakiś czas się z nami skontaktuje z ofertą pracy. 

Oczywiście, propozycja pracy może nadejść z dużym opóźnieniem (niekoniecznie po wysłaniu CV). Warto też pamiętać, że zdarza się, że to właśnie agencja pracy prowadzi rozmowy rekrutacyjne. Cały proces może się jednak wówczas znacząco wydłużyć ze względu na dużą bazę kandydatów, którzy odpowiedzieli na to samo ogłoszenie. 



Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 01.12.2022, 06:50 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 480

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.