E-komis


AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i hulajnogą

Funkcjonariusz z brodnickiej komendy policji uczestniczył wczoraj w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Dakar" w Brodnicy.

Wczoraj (15.03.) do Ośrodka Szkolenia Kierowców "Dakar" w Brodnicy przybyli uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej numer 4 w Brodnicy, którzy przystąpią do egzaminu na kartę rowerową. Zgromadzonym uczniom ratownik medyczny Marcin Witkowski przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy wygłosił prelekcję na temat związany z zasadami bezpieczeństwa, jakie trzeba zachować podczas poruszania się rowerem oraz hulajnogą elektryczną. Przedstawił zasady oraz przepisy ruchu drogowego, jakie obowiązują dla poruszających się jednośladem oraz hulajnogami. Ponadto mundurowy powiedział w co powinien być wyposażony zarówno rowerzysta, jak i rower którym będzie jeździł.

Na zakończenie prelekcji, dzieci otrzymały prezenty w postaci oświetlenia roweru ufundowane przez OSK "Dakar". Uczniowie byli bardzo zadowoleni z prelekcji oraz z otrzymanych prezentów.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 16.03.2023, 16:19 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1094

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.