AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Blisko 700 gramów marihuany zabezpieczyli brodniccy policjanci

Brodniccy kryminalni w minionym tygodniu przeprowadzili dwie akcje, podczas których zabezpieczyli 688 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 20 –letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę.

W minionym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy w wyniku swojej pracy, przeprowadzili dwie akcje, zabezpieczając łącznie 688 gramów marihuany.

"Kryminalni" ustalili, że w jednym z domów na terenie miasta znajdują się przedmioty służące do wytwarzania substancji, których posiadanie jest zabronione. Gdy weszli do środka, to nie tylko zobaczyli urządzenia, ale także marihuanę. W domu znajdowała się 20-letnia kobieta, która została zatrzymana. Policjanci zabezpieczyli 470 gramów marihuany, przedmioty służące do posiadania i wytwarzania środków zabronionych. 20-letnia brodniczanka została przewieziona do brodnickiej komendy, gdzie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w wyniku drugiej akcji, przeszukali dom w powiecie brodnickim i zabezpieczyli 218 gramów marihuany. 35-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego w miejscu zamieszkania posiadał susz roślinny zamknięty w słoikach. Po przeprowadzeniu badania substancji testerem okazało się, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, gdzie usłyszał między innymi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jemu również grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 07.02.2023, 12:14 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 952

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
w brodnicy nie ma do kogo się sgłosić bo sami mają za skórą i tak kryją swoich że to aż o pomstę biega.
Dodany 09.03.2023, 19:19 przez msawko4