Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Skarby wyciągnięte z ziemi

Zapraszamy do Galerii Brama brodnickiego muzeum w archeologiczno – historyczną podróż po stanowiskach archeologicznych oraz znaleziskach odkrywanych na przestrzeni lat w okolicach Brodnicy.
Ekspozycja ukazuje w niewielkiej części codzienny trud i misję podejmowane na przestrzeni lat, w głównej mierze przez archeologów Mariana Marciniaka oraz dr. Kazimierza Grążawskiego.
Towarzyszami tej niecodziennej wycieczki będą znaleziska archeologiczne pochodzące zarówno z epoki kamienia, średniowiecza, aż po znaleziska z początków XX wieku. Wśród eksponowanych zabytków znajdą się m. in. mezolityczne narzędzia krzemienne z Mszana, zabytki z megalitycznego grobowca kultury amfor kulistych w Jajkowie, znaleziska z cmentarzyska odkrytego w Szabdzie-Cegielni oraz wiele innych artefaktów pochodzących nie tylko z terenów samej Brodnicy, ale również okolicznych miejscowości takich, jak: Nowe Miasto Lubawskie, Górzno, czy Grążawy.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 09.02.2023, 10:40 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 499

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.