AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Dlaczego boli głowa ? Przeczytaj jeśli cierpisz na bóle głowy

Większość z nas ma od czasu do czasu bóle głowy. Niektóre z nich są łagodne. Inne powodują pulsujący ból. Mogą trwać minuty lub dni. Istnieje wiele różnych rodzajów bólów głowy.

 Ból głowy może być spowodowany innym stanem chorobowym, np. opuchniętymi zatokami lub urazem głowy. W takich przypadkach leczenie problemu podstawowego zwykle łagodzi również ból głowy. Jednak większość bólów głowy - w tym napięciowe bóle głowy i migreny - nie jest spowodowana inną chorobą.

Ból głowy może być odczuwany jako ból wewnątrz mózgu, ale tak nie jest. Większość bólów głowy ma swój początek w wielu nerwach mięśni i naczyń krwionośnych otaczających głowę, szyję i twarz. Te nerwy wyczuwające ból mogą zostać uruchomione przez stres, napięcie mięśni, rozszerzone naczynia krwionośne i inne czynniki wyzwalające. http://www.topsuplementy.com/bol-kregoslupa/

Czynniki wywołujące ból głowy

Nie tylko stres i przeziębienia powodują bóle głowy. Sprzątanie domu lub późne spanie również mogą je powodować.

Relaks po stresie

Pracujesz po 10 godzin od poniedziałku do piątku i czujesz się dobrze, ale po sobotniej drzemce budzisz się z silnym bólem głowy. Dlaczego tak jest? Dzieje się tak dlatego, że gdy napięcie z całego tygodnia opada, spada poziom hormonów stresu, co powoduje gwałtowne uwalnianie neuroprzekaźników (chemicznych posłańców mózgu). Te z kolei wysyłają impulsy do naczyń krwionośnych, by się zwężały, a następnie rozszerzały, co powoduje ból głowy.

Spiętrzony gniew

Kiedy jesteś zły, mięśnie z tyłu szyi i skóry głowy napinają się, powodując uczucie napięcia wokół głowy. Jest to oznaka napięciowego bólu głowy. Jak sobie z nim poradzić: Kiedy zaczynasz odczuwać złość, oddychaj głęboko i powoli. Wdychaj powietrze przez nos, a wydychaj przez usta. To powinno rozluźnić mięśnie głowy i szyi.

Zła postawa

Zła postawa powoduje napięcie w górnej części pleców, szyi i ramion, co może prowadzić do bólu głowy. Zazwyczaj ból jest odczuwalny u podstawy czaszki, a czasem pojawia się na twarzy, zwłaszcza na czole. Unikaj długotrwałego siedzenia lub stania w jednej pozycji. Siedź prosto i podpieraj dolną część pleców.

Perfumy

Środki czystości, perfumy i zapachowe odświeżacze powietrza zawierają substancje chemiczne, które mogą wywoływać bóle głowy. Jeśli jesteś podatny na bóle głowy wywołane przez pewne zapachy, unikaj mocnych perfum oraz silnie pachnących mydeł, szamponów i odżywek.

Zła pogoda

Jeśli masz skłonność do bólów głowy, może się okazać, że szare niebo, wysoka wilgotność, wzrost temperatury i burze mogą wywołać ból głowy. Uważa się, że zmiany ciśnienia, które powodują zmiany pogody, wywołują zmiany chemiczne i elektryczne w mózgu. Podrażnia to nerwy, co prowadzi do bólu głowy. topsuplementy.com

Jasne światła

Jasne światła i odblaski, zwłaszcza migoczące, mogą wywoływać migreny. Dzieje się tak dlatego, że jasne i migoczące światła podnoszą poziom pewnych substancji chemicznych w mózgu, które następnie aktywują ośrodek migreny. W pracy dostosuj monitor komputera lub załóż ekran przeciwodblaskowy.Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 27.02.2023, 14:42 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 911