EKONKA


AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Profilaktycznie w przedszkolach

Burmistrz Brodnicy zdecydował o kontynuacji warsztatów profilaktycznych o emocjach dla przedszkolaków, które rozpoczęły się we wrześniu 2022 r. z inicjatywy Biura Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brodnicy.
Pilotażowe, jesienne warsztaty dla dzieci 5-6 letnich spotkały się z tak dużą aprobatą zarówno wychowawców, dyrekcji przedszkoli, rodziców jak i samych dzieci, że w okresie od lutego do czerwca 2023 r. warsztaty będą odbywały się regularnie we wszystkich przedszkolach miejskich w Brodnicy. Weźmie w nich udział ponad 400 dzieci.
Emocje są w życiu człowieka bardzo ważne, to dzięki nim podejmujemy decyzje, wybieramy rzeczy dla nas ważne, określamy swoje potrzeby. Każda z nich niesie informację radość, złość, smutek… każda pozwala poznawać siebie.
Z punktu widzenia profilaktyki uzależnień bardzo ważne jest zwiększenie świadomości i nauczanie już kilkulatków radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza negatywnymi emocjami oraz stresem wywołanym presją, szybkością życia czy mnogością odczuwanych bodźców. Problemy emocjonalne bardzo często mają swój początek w dzieciństwie. Emocji nie należy tłumić, ważne aby je zrozumieć i umieć sobie z nimi radzić, po to aby nie stały się powodem do destrukcyjnych zachowań.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 02.03.2023, 13:26 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 519

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.