EKONKA


AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Rekrutacja do szkół i przedszkoli - poradnik dla mieszkańca

Trwa nabór wniosków o przyjęcie dzieci do brodnickich przedszkoli, niebawem rozpocznie się składanie wniosków o przyjęcie dzieci do klas 1 szkół podstawowych, dlatego przypominamy, na co w szczególności należy zwrócić uwagę:
1. Terminy rekrutacji w postępowaniu zasadniczym i uzupełniającym na nowy rok szkolny 2023/2024 do przedszkola i szkoły podstawowej ogłoszone przez organ prowadzący:
• termin składania wniosków do przedszkola od 1 do 31 marca,
• termin składania wniosków o przyjęcie do 1 klasy szkoły podstawowej od 11 do 21 kwietnia o ile szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
2. Terminy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej ogłoszone przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty : od 15 maja do 16 czerwca
3. Terminowe złożenie, do dnia wyznaczonego w harmonogramie rekrutacji, kompletnie wypełnionego wniosku rekrutacyjnego wraz z dodatkowymi dokumentami lub oświadczeniami, adresowanego do dyrektora przedszkola lub szkoły.
4. Złożenie wniosku na wzorze określonym przez Burmistrza Brodnicy.
5. Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka zakwalifikowanego do przedszkola w terminie od 17 do 21 kwietnia.
6. Potwierdzenie woli przyjęcia kandydata zakwalifikowanego do szkoły w terminie od 16 do 19 maja.
Uwaga!
Wymóg złożenia wniosku rekrutacyjnego do klasy I szkoły podstawowej nie dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły podstawowej, które są przyjmowane do niej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców.
Ze szczegółowymi informacjami na temat rekrutacji w roku szkolnym 2023/2024 do przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brodnicy: https://www.portal.brodnica.pl/strona-1052-rekrutacja_do_szkol_i_przedszkoli_na.html lub w Biurze Oświaty i Sportu (pokój 305a) osobiście lub pod nr tel.56 493 03 43.
Informacji o terminach i przebiegu rekrutacji udzielają również dyrektorzy poszczególnych przedszkoli i szkół.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 09.03.2023, 20:16 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 666

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.