Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Jazzowa Brodnica – Artur Dutkiewicz Trio

Zapraszamy na kolejny koncert muzyki jazzowej w ramach projektu "Jazzowa Brodnica". Tym razem 31 marca br. o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brodnicy wystąpi Artur Dutkiewicz Trio. Bilety dostępne są na stronie www.bil.et/p2l0gh/ oraz w siedzibie szkoły muzycznej. Rezerwacji dokonać można telefonicznie pod nr tel. 509 395 420.

Organizatorem cyklu koncertów "Jazzowa Brodnica" jest Stowarzyszenie Muzyczne "Śląski Jazz Club" oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, współorganizatorem Urząd Miejski w Brodnicy, który projekt dofinansował.

Artur Dutkiewicz Trio to jeden z czołowych polskich zespołów jazzowych z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem. Kompozycje Artura Dutkiewicza są mocno osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej, a spoiwem łączącym muzykę jest siła i głębia przekazu. Język tonalny płynnie przechodzi w atonalny. Odnajdujemy tu więź z tradycją jazzu, elementy free, muzyki współczesnej, aż po ślady polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Improwizacja jest pełnym zanurzeniem w chwili bieżącej i łączy materię współczesnych środków wyrazu z bogactwem wewnętrznej przestrzeni emocjonalnej. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 15.03.2023, 16:53 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 575

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.