AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Kup węgiel w preferencyjnej cenie

Każde gospodarstwo domowe może zakupić łącznie 3 tony węgla w sezonie grzewczym 2022/2023 za pośrednictwem miejscowego samorządu po tzw. preferencyjnej cenie w ramach rządowego programu. Cena zakupu wynosi 2 tys. zł za tonę.

Kto jeszcze tego nie zrobił, a ma taki zamiar powinien jak najszybciej złożyć wniosek, gdyż wnioski przyjmowane są do 15 kwietnia 2023 r. Aby to uczynić mieszkańcy Brodnicy powinni najpierw złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Na podstawie Państwa wniosku gmina dokona zakupu węgla. Następnie należy uiścić opłatę za zadeklarowaną ilość węgla oraz udać się na wskazaną przez pracownika składnicę węgla, celem jego odbioru.

Jak wynika z danych urzędu jeszcze kilkaset gospodarstw może skorzystać z preferencyjnego zakupu węgla.
Osoby które złożyły już wniosek, a nie dokonały jeszcze zakupu prosimy o pilny kontakt z urzędem pod numerami tel. 56 49 30 323, 451 073 576.

Dostarczany węgiel pochodzi z Kolumbii, RPA i Kazachstanu, do każdego dokumentu zakupu dołączany jest certyfikat jakości, który przedstawia wartość energetyczną, granulację, a także inne parametry. Istnieje możliwość wyboru między asortymentem: groszek i orzech.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 23.03.2023, 14:59 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 915

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.