E-komis

baner Tablice

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Ranking drukarek laserowych 2023 - jakie modele warto rozważyć?

Drukarki laserowe świetnie sprawdzają się w biurze - także tym domowym. Pod wieloma względami górują nad modelami atramentowymi. Jaki sprzęt laserowy wybrać, by cieszyć się doskonałą jakością wydruku i wysoką efektywnością? Sprawdź ranking polecanych modeli!

Ranking drukarek laserowych 2023 - jakie modele warto rozważyć?

Dlaczego warto wybrać drukarkę laserową?

Przyjęło się, że drukarki laserowe najlepiej sprawdzają się w biurze - i jest w tym dużo racji. Wynika to głównie z tego, że takie sprzęty drukują w odcieniach szarości. Modele laserowe drukujące w kolorze są znacznie droższe, a ich wybór na rynku jest stosunkowo ograniczony. Warto jednak kupić drukarkę laserową, jeśli zależy ci na niskich kosztach eksploatacji, wysokiej efektywności pracy i szybkości wydruku. Regularnie drukujesz instrukcje, umowy lub inne dokumenty w czerni i bieli? Nie wahaj się ani chwili!

Drukarka laserowa - czym różni się od atramentowej?

Porównując z modelami atramentowymi, sprzęty laserowe są często większe i droższe w momencie zakupu. Długoterminowy rachunek eksploatacji przemawia jednak na korzyść urządzeń laserowych. Jeśli zależy ci na niewielkim sprzęcie, wśród modeli laserowych znajdziesz kilka wartych uwagi rozwiązań, które zmieszczą się nawet w niewielkiej przestrzeni biurowej w domu.

Podstawową różnicą miedzy drukarką laserową a atramentową jest jednak drukowanie w kolorze. Atramentówki to prosty, niedrogi sposób na okazjonalne kolorowe wydruki - dlatego w wielu biurach są stosowane jako uzupełnienie możliwości drukarki laserowej.

Jakie drukarki laserowe wybrać? Najważniejsze kwestie

Porównując poszczególne modele, zwróć uwagę na specyfikację techniczną oraz cenę. Zobacz, jakie parametry będą kluczowe przy wyborze:

  • wymiary urządzenia;
  • prędkość druku;
  • koszty eksploatacji;
  • druk dwustronny;
  • jakość wydruku;
  • wygodne łączenie się z innymi urządzeniami;
  • dodatkowe funkcje.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując drukarkę? Modele laserowe to zwykle koszt wyższy niż 500 zł. Bardziej zaawansowane sprzęty kosztują powyżej 1000 zł. Które urządzenie wybrać? Zobacz polecane urządzenia!

  • HP LaserJet M110we Wi-Fi Mono Instant Ink HP+ - drukarka laserowa za mniej niż 500 zł to prawdziwa okazja! W ciągu minuty wydrukuje do 21 stron, rozdzielczość wydruku to zaś 600 x 600. Dzięki aplikacji HP Smart możesz łatwo skanować i drukować z urządzeń mobilnych. Nie masz głowy do regularnego uzupełniania tonera? Skorzystaj z usługi subskrypcji Instant Ink!
  • BROTHER HL-B2080DW - elegancka drukarka o wyjątkowo wysokiej prędkości druku - aż 34 strony na minutę! Dodaj do tego rozdzielczość 1200 x 1200, a także automatyczny druk dwustronny i możliwość drukowania z urządzeń mobilnych. W dużym podajniku zmieści się aż 250 arkuszy papieru! Sprzęt jest prosty w konfiguracji i codziennej obsłudze, możesz drukować na papierze o wielu formatach i gramaturze.
  • HP Color Laser 150nw Wi-Fi LAN USB AirPrint - laserowa, kolorowa drukarka? Oto ona! W czerni i bieli wydrukujesz maksymalnie 18 stron na minutę, w kolorze - 4. Rozdzielczość druku to 600 x 600. Możesz bez problemu drukować z urządzeń przenośnych - m.in. dzięki AirPrint. W podajniku zmieścisz 150 arkuszy papieru. Urządzenie jest świetnie zaprojektowane, stosunkowo niewielkie i dobrze wkomponowuje się w nowoczesną przestrzeń.

Sprawdź drukarki laserowe w sklepie MediaMarkt – zerknij nie tylko na parametry techniczne, ale i przeczytaj recenzje użytkowników - porównanie poszczególnych modeli pozwoli ci wybrać najlepszy sprzęt!źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 19.05.2023, 10:11 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 232

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ciekawe kto poleca drukarki HP. Bo jeśli HP ma taką samą politykę w drukarkach laserowych jak atramentowych to kupienie mija się z celem. Dlaczego ? Bo HP już blokuje tusze zamienniki. Dlatego zanim ktoś chce kupić polecane drukarki laserowe to niech najpierw sprawdzi jak wygląda sprawa zamienników do laserówek. Gdzieś wyczytałem że UE sprzeciwia się blokowaniu zamienników w drukarkach atramentowych.
Dodany 19.05.2023, 20:10 przez ktoś