EKONKA


AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Przebudowa ulic miejskich w Brodnicy

24 maja 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy władze miasta podpisały umowy na przebudowę brodnickich ulic. W wyniku wyboru ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie inwestycyjne pod nazwą "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" władze miasta podpisały następujące umowy: • Firma NPB LESZEK MOCZADŁO na realizację "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" – część: X, XI tj. przebudowa ulicy Świętokrzyskiej i Osiedlowej polegajacej na budowie chodnika, za łączną kwotę brutto 256.662,26 zł, z terminem realizacji do 210 dni od daty podpisania umowy. • Firma REJBUD Jerzy Kaplarny na realizację "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" – część VIII tj. przebudowa ulicy Skromnej za łączną kwotę brutto 97.170 zł, z terminem realizacji do 210 dni od daty podpisania umowy. • Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane sp. z o.o. na realizację "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" – część I, III, V, VI, VII, IX, tj. przebudowa ulicy Nowa Kolonia, Jasna, Słowackiego, Topolowa, Orzeszkowa, Skarpa za łączną kwotę brutto 2.528.657,40 zł, z terminem realizacji do 210 dni od daty podpisania umowy. • Firma TRANSBRUK Barczyńscy sp. z o. o. na realizację "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" – część: II, XII tj. przebudowa ulicy Wysokiej i Lipowej za łączną kwotę brutto 1.294.592,82 zł, z terminem realizacji do 210 dni od daty podpisania umowy. Ponadto w ramach ww. postępowania Firma TRANSBRUK Barczyńscy sp. z o. o. podpisze umowę na "Przebudowa ulic miejskich na terenie Gminy Miasta Brodnicy" – część XIII, która dotyczy ulicy Mieszka I w formule "zaprojektuj i wybuduj" za kwotę brutto 3.920.032,15 zł, z terminem realizacji do dnia 30.06.2024 r. Przedmiot umowy wykonany zostanie w następujących etapach: 1) ETAP I – obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień z jednostkami branżowymi i właścicielami prywatnymi (jeżeli takie będą potrzebne), pozwoleń, decyzji, sporządzenie przedmiaru robót oraz skuteczne uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej; 2) ETAP II – wykonanie wszystkich robót budowlanych objętych dokumentacją budowlano-wykonawczą, sporządzenie operatu kolaudacyjnego wykonanych robót budowlanych. Ogółem koszt przebudowy ww. ulic to kwota 8.097.114,63 zł, z czego 4.892.500,00 zł to środki programu inwestycji strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład.

Źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 26.05.2023, 13:17 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 999

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ogółem koszt przebudowy ww. ulic to kwota 8.097.114,63 zł, z czego 4.892.500,00 zł to środki programu inwestycji strategicznych - Rządowy Fundusz Polski BEZŁadu. Jednak to nie wszystkie koszty ! Do tego trzeba doliczyć koszt ileś mb wstążki (bo nie wiadomo ile będzie otwierających i czy będzie z kropidłem czy nie) a zanosi się na obfitość "wydarzeń" wg słownictwa urzędniczej elity. Wprawdzie Bareja ciągle górą, ale i dla nas jakaś korzyść będzie. Czekamy na więcej ! Gdyby jeszcze udało się zrobić to, co dawno powinien pan zrobić na brodnickim cmentarzu. Ile można czekać?
Dodany 26.05.2023, 15:10 przez heja hej