Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Nabór do świetlicy środowiskowej

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy Aleksandra Bykowska ogłasza nabór do świetlicy środowiskowej, przy ul. św. Jakuba 22, w Brodnicy.
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 17 lat, na rok szkolny 2023/2024. Świetlica środowiskowa to placówka wsparcia dziennego, mająca za zadanie wspomagać rozwój dzieci. Jest ona miejscem zabawy, nauki i wypoczynku, a jednocześnie ośrodkiem zorganizowanego życia społeczno - kulturalnego.
Kontakty społeczne odgrywają bardzo znaczącą rolę w życiu i rozwoju psychicznym dzieci, gdyż - po pierwsze - współdziałanie wpływa na rozwój umysłowy dziecka, a po drugie, przynależność do grupy rówieśniczej umożliwia zaspokajanie jego potrzeb społecznych (potrzeby uznania, przynależności, pozytywnej samooceny). Jest to warunkiem przystosowania i równowagi psychicznej wychowanków.
W świetlicy dzieci będą miały możliwość nie tylko rozwijania swoich zainteresowań ale także możliwość wyboru form aktywności, adekwatnych do zainteresowań. Zagwarantujemy dzieciom poczucie swobody i bezpieczeństwa oraz przygotujemy je do właściwego funkcjonowania w życiu społecznym.
Działalność świetlicy środowiskowej będzie polega przede wszystkim na:
- współudziale w procesie wychowania z rodziną oraz szkołą,
- pomocy w nauce,
- organizacji czasu wolnego, przez prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych,
- działaniach, mających na celu rozwój zainteresowań podopiecznych.

Dokumenty dostępne są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy lub do pobrania ze strony http://mops.brodnica.pl/-wietlica--rodowiskowa.html
Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brodnicy, w Dziale Poradnictwa Rodzinnego (kier. Artur Warszawski).
Uczestnictwo w zajęciach świetlicy jest bezpłatne.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 12.09.2023, 17:31 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 408

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.