Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Oddaj krew w Brodnicy

Informujemy, iż Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Toruniu organizuje akcję poboru krwi w mobilnym punkcie usytuowanym na parkingu przy Pałacu Anny Wazówny ul. Zamkowa 1 w Brodnicy w dniu 15 września 2023 r. w godzinach 12.00-16.00.
Przed każdą donacją krwiodawca musi wypełnić szczegółowy kwestionariusz. Jest on jednym z etapów weryfikujących zdolność do oddania swojej krwi.
Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
1. spełniać podstawowe wymagania określone w zakładce "Kto może oddać krew, kto nie może oddać krwi": https://rckik-bydgoszcz.com.pl/kto-moze-oddac-krew-kto-nie-moze-oddac-krwi/
2. w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki),
3. być wyspanym, wypoczętym,
4. spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem),
5. w miarę możliwości wyeliminować z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego takie jak: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka i ciasta kremowe,
6. ograniczyć palenie papierosów,
7. być zdrowym, nie może posiadać objawów przeziębienia (np. katar, kaszel, opryszczka),
8. nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi !!!
Krew to bezcenny dar dla osób przewlekle chorych, ofiar wypadków, oczekujących na zabiegi chirurgiczne itp. Wspierając działania na rzecz promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, Burmistrz Brodnicy, zachęca do oddawania krwi w krwiobusie, by pomóc po wakacjach uzupełnić magazyny krwi. W tym dniu pracownicy Biura Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Brodnicy będą prowadzić edukacyjno-społeczną kampanię prozdrowotną.
Zachęcamy do udziału.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 13.09.2023, 11:41 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 345

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.