Namiot

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Remont ul. Poprzecznej, Grażyny i Akacjowej

Pod koniec października br. w Urzędzie Miejskim w Brodnicy została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Drogowo – Budowlanym Sp. z o. o. na realizację zadania pn:. "Remonty dróg gminnych na terenie miasta Brodnicy w ul. Poprzecznej, ul. Grażyny, ul. Akacjowej."
Zakres prac obejmuje:
- remont istniejącej nawierzchni jezdni ul. Poprzecznej o szerokości około 6,0 m i długości 597 mb poprzez wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni o średniej grubości 4 cm i ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4cm. Na odcinku od km 0+004 do km 0+270 wymianę nawierzchni chodnika prawostronnego wraz z wymianą krawężników i obrzeży betonowych, regulację urządzeń infrastruktury podziemnej wraz z wymianą włazów kanałowych,
- remont istniejącej nawierzchni jezdni ulicy Grażyny o szerokości około 6,0 m i długości 675 mb przez wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni o średniej grubości 4 cm, ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4cm, wymianę konstrukcji nawierzchni istniejącego chodnika lewostronnego wraz z wymianą krawężników i obrzeży betonowych,
- remont istniejącej nawierzchni jezdni ul. Akacjowej o szerokości około 6,0 m i długości 305 mb od km 0+000 do km 0+305 poprzez wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni o średniej grubości 4 cm, ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4cm i wymianę prawostronnego krawężnika betonowego na odcinku od km 0+036 do km 0+305. Lokalnie wykonanie przełożenia nierówności nawierzchni chodnika i wymianę uszkodzonych krawężników betonowych, zlokalizowanych po prawej stronie drogi. Regulacja urządzeń infrastruktury podziemnej wraz z wymianą włazów kanałowych.
Zgodnie z umową wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy do 30 kwietnia 2024 r. za kwotę 2.082.875,85 zł. brutto, z czego 1 041 437,00 zł. to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 15.11.2023, 10:48 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 411

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.