Namiot

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Sprawca rozboju w rękach brodnickich policjantów

Od 2 do 12 lat pozbawienia wolności grozi sprawcy rozboju, do którego doszło w niedzielny wieczór w Brodnicy przy ul. Sikorskiego. Podejrzany o przestępstwo 21-latek uderzył przypadkowego przechodnia i ukradł mu portfel. Dwa dni później siedział już za kratami policyjnego aresztu, skąd trafił do więzienia, którego unikał, a miał do odsiadki pół roku za pobicie.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (12.11.2023r.) w Brodnicy przy ul. Sikorskiego. Do brodnickiej komendy zgłosił się mężczyzna, który oznajmił, że przed chwilą został uderzony przez nieznanego mu przechodnia po czym okradziony przez niego z portfela. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, w toku prowadzonych czynności, dwa dni później zatrzymali ukrywającego się sprawcę rozboju. To 21-letni mieszkaniec Brodnicy. Mężczyzna znany jest tutejszym policjantom z podobnych "wybryków". 21-latek był poszukiwany celem odbycia niemal półrocznej kary więzienia za pobicie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, skąd został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę. Natomiast za przestępstwo, którego dopuścił się w niedzielę zostanie rozliczony przez sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój, o który jest podejrzany grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.11.2023, 19:55 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 887

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Kolejny ukrainiec pokazał swoja kulturę narodowa. Dziadostwo tylko panoszy się i okrada innych gdy o wolność ich ojczyzny musi walczyć rosyjska armia
Dodany 22.11.2023, 12:10 przez wyborca pis