EKONKA


AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Bądź SMART na drodze

Policjanci przypominają: korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych jest nie tylko niebezpieczne, ale stanowi także wykroczenie

W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, czy torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę. Jest to wykroczenie, za które można otrzymać mandat w wysokości 300 zł. Korzystając z telefonu podczas przechodzenie przez przejście można ponieść o wiele większe konsekwencje.

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierujących pojazdami. Według taryfikatora mandat za korzystanie na przejściu dla pieszych z telefonu komórkowego wynosi 300 złotych.

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych może nieść za sobą o wiele większe konsekwencje, takie jak wejście wprost pod nadjeżdżające auto, a w konsekwencji doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a niekiedy śmierci w wyniku poniesionych obrażeń. Gdy korzystamy z telefonu komórkowego, to często skupiamy się tylko na nim, a nie na tym, co dzieje się wokół nas. Gdy dojdziemy do przejścia dla pieszych, zatrzymajmy się, rozejrzyjmy na boki, czy nie nadjeżdża pojazd, a gdy nadjeżdża, to upewnijmy się, że zatrzyma się przed przejściem dla pieszych. Tylko wtedy bezpiecznie możemy przejść na drugą stronę jezdni.

W związku z tym zwracamy się z apelem do pieszych o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Nie zapominajmy, że to właśnie piesi są pozbawieni są na przegranej pozycji w przypadku potrącenia przez pojazd.

Szanujmy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego i przestrzegajmy przepisy ruchu drogowego bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy też kierowcami.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 25.01.2024, 13:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1074

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.