E-komis


AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Strzelał do witryn sklepowych, jest już w rękach policjantów

Mężczyzna, na terenie Jabłonowa Pomorskiego, przy użyciu "wiatrówki" dokonał uszkodzenia trzech witryn sklepowych. Wpadł w ręce policjantów. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (15.02.2024) do brodnickiej jednostki policji zgłosili się, właściciele jednego z obiektów w którym została uszkodzona witryna. Tego samego dnia uszkodzenie szyb zgłosili właściciele kolejnych sklepów położonych na terenie Jabłonowa Pomorskiego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że łączna kwota uszkodzonego mienia sięgała kwoty blisko 9000 złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że wszystkie opisane zdarzenia łączy ten sam sposób działania sprawcy, który posługiwał się pistoletem na sprężone powietrze. Skrupulatna analiza zebranych dowodów przez policjantów, pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymania sprawcy.

Wczoraj (27.04.2024) kryminalni doprowadzili zatrzymanego 17-latka do brodnickiej komendy. Mieszkaniec Jabłonowa Pomorskiego przyznał się do zarzucanych czynów. Jednak nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci zabezpieczyli też jego pistolet na sprężone powietrze.

Niebawem sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.03.2024, 17:44 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 573

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.