AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zaproszenie na Nocną Majówkę Patriotyczną

Nocna Brodnicka Majówka Patriotyczna to wraz z Nocnymi Manewrami Patriotycznymi znaki firmowe Stowarzyszenia "Na Wiejskiej". W tym roku organizatorzy zapraszają uczestników na edukacyjne, nocne manewry w piątek, 10 czerwca, na brodnicki Duży Rynek o godz. 18.

Nocna Brodnicka Majówka Patriotyczna odbędzie się po raz jedenasty. Na zaproszenie Stowarzyszenia "Na Wiejskiej" jak zwykle odpowiedziały szkoły z Brodnicy i powiatu brodnickiego. Jak informują organizatorzy, specjalnymi gośćmi wydarzenia będą prof. Marek Safjan - sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1998?2006, a od 2009 także sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, oraz prokuratorzy ze Stowarzyszenia Lex Super Omnia.

- Majówka będzie przebiegała podobnie jak w latach ubiegłych - zapowiada Otylia Wiśniewska, prezes Stowarzyszenia "Na Wiejskiej". - Po uroczystej inauguracji na Dużym Rynku grupy młodzieży pod opieką osoby dorosłej pokonywać będą trasy, na których wykonają zadania dotyczące naszego hymnu, barw narodowych, konstytucji i ordynacji wyborczej.

Harmonogram XI Brodnickiej Nocnej Majówki Patriotycznej przedstawia się następująco. O godz. 17.45 planowana jest zbiórka uczestników na Dużym Rynku w Brodnicy. Kwadrans później, czyli punktualnie o godz. 18. nastąpi uroczyste rozpoczęcie manewrów. Około godz. 18.30 uczestniczące w imprezie grupy wyruszą na trasy. W pałacu Anny Wazówny uczestnicy Nocnej Majówki będą mieli okazję porozmawiać z prof. Markiem Safjanem. Pokonywanie tras przewidziane jest do godz. 23.30. Około godz. 23. w Brodnickim Domu Kultury przewidziana jest spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia"w formie debaty-rozprawy. Zakończenie XI Nocnej Brodnickiej Majówki Patriotycznej organizatorzy przewidują pół godziny po północy.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 01.06.2024, 15:32 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 652

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Piszcie te notatki bardziej uważnie. Na załączonym zdjęciu jest data 10 Maja, wpis poprawiacie 1 Czerwca i piszecie o wydarzeniu 10 Czerwca w Piątek. A wystarczyło spojrzeć w kalendarz i sprawdzić, że w Czerwcu 10 to na pewno nie Piątek. Kupcie kalendarz żeby nie robić takich błędów... Nie bądźcie jak PiS, który o 11.XI w Niedzielę i pracującej Niedzieli Bożego Narodzenia obudził się na 2 tygodnie przed i na kolanie pisał ustawę, a później pretensje do wszystkich innych...takie rzeczy to każdy ogarnięty człowiek wie już przynajmniej w grudniu roku poprzedzającego jak kupi kalendarz...
Dodany 03.06.2024, 05:50 przez Kefas