EKONKA


AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Troje mieszkańców Brodnicy w areszcie

Mundurowi zatrzymali 21-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 39 i 41 lat. Wszyscy najbliższe trzy miesiące spędzą tymczasowo w areszcie. Grozi im od 3 do 20 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzione dokumenty, kartę bankomatową, portfel oraz część gotówki.

W miniony czwartek (23 maja 2024 roku), chwilę po 19:00, do brodnickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że do jednego z punktów usługowych weszły 3 osoby, które miały dusić zgłaszającego oraz ukraść mu portfel.

Zaalarmowani o zdarzeniu mundurowi pojechali na miejsce. Ustalili, że do napadu doszło chwilę po godzinie 18:00. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przyszli do niego nieznani mu kobieta i dwóch mężczyzn. Nagle jeden z nich zaczął go dusić, a drugi zażądał gotówki. Kobieta natomiast w tym czasie spenetrowała mieszkanie i zabrała portfel, w którym było blisko 170 zł oraz karty bankomatowe i dokumenty. W trakcie dalszych czynności, policjanci uzyskali informację dokąd udała się sprawczyni.

Funkcjonariusze zastali tam zarówno ją (21l.), jak i towarzyszących jej podczas napadu mężczyzn (39 i 41l.). Wszyscy byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani i przewiezieni do brodnickiej komendy, gdzie trafili do aresztu.

Policjanci w międzyczasie przesłuchali świadków, a także przejrzeli zabezpieczone nagrania z pobliskich sklepów. Ustalili w ten sposób, że jeden z zatrzymanych (39l.) dziewięciokrotnie płacił za zakupy skradzioną kartą.

W piątkowe popołudnie (24 maja 2024), gdy wszyscy wytrzeźwieli zostali przewiezieni do brodnickiej prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Cała trójka odpowie za rozbój. 39-latek dodatkowo usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem na konto za pomocą karty.

Policjanci odzyskali skradzione dokumenty, kartę bankomatową, portfel oraz część gotówki.

Następnego dnia (25 maja) brodnicki sąd, na wniosek śledczych, zadecydował wobec podejrzanych o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im od 3 do 20 lat więzienia.

Źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 28.05.2024, 16:14 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 732

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.