EKONKA BN


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 800 plus

Zostały ostatnie dni na złożenie wniosku o 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2024/2025.
30 czerwca mija termin, by go przesłać elektronicznie do ZUS-u. Złożenie dokumentów po terminie sprawi, że świadczenie za czerwiec przepadnie.

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wniosek o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku. Do ZUS-u wpłynęło 4,5 mln wniosków o 800 plus na ponad 7 mln dzieci. Ci, którzy będą zwlekać ze złożeniem dokumentów, mogą stracić świadczenie za czerwiec- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wnioski o świadczenie 800 plus można składać tylko do końca czerwca 2024 r. wyłącznie drogą elektroniczną przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Rodzic, który spóźni się ze złożeniem wniosku i złoży go po 30 czerwca br., otrzyma świadczenie od miesiąca złożenia wniosku, np. formularz złożony w lipcu da prawo do świadczenia tylko od tego miesiąca. Nie dotyczy to rodziców, którym urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące na złożenie dokumentów.

Wypłaty tylko na konto
ZUS na bieżąco realizuje wypłaty 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwsze przelewy trafiły do
uprawnionych już pod koniec maja. Rodzice i opiekunowie, którzy złożyli wniosek o 800 plus do
30 kwietnia, mieli gwarancję wypłaty jeszcze w czerwcu. Jeśli dokumenty zostały przekazane w maju, to przelewu na konto należy spodziewać się w lipcu. A jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można spodziewać się najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca.
W ramach nowego okresu świadczeniowego 800 plus do 26 czerwca ZUS przyznał 6,2 mln świadczeń, a do rodziców z tego tytułu trafiło 4,9 mld zł.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim

Dodano/zmodyfikowano: 27.06.2024, 09:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 720

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.