baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Stop dla nieletnich przestępców

Tryb i procedury postępowania po ujawnieniu sprawcy czynu karalnego będzie tematem spotkania dyrektorów szkół i pedagogów wszystkich brodnickich szkół. Spotkanie odbędzie się 5 października 2004 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim w Brodnicy (s. 202).
Na spotkaniu omówione zostaną czynności nauczyciela w sytuacji uzyskania informacji o używaniu alkoholu i środków odurzających czy popełnienia przestępstwa oraz, co istotne, omówione zostanie postępowanie wobec ucznia, który stał się ofiarą czynu karalnego. Policja zaproponuje także nowe, poza już obowiązującymi, metody współpracy ze szkołami.

W ubiegłym tygodniu dotarły do szkół materiały opracowane przez Komendę Powiatową Policji w Brodnicy, które wyjaśniają prawne podstawy obowiązku powiadamiania organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości o ujawnionych przypadkach przestępstwa lub demoralizacji nieletnichźródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 07.10.2004, 18:24 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 639

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.