baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Podtopienie Brodnicy - kalendarium

17 marca 2005 r.
-Woda raptownie spływa z terenu Karbowa i podtapia:

*Samindruk tworząc wyrwy w ulicy Północnej i skarpie zakładów Samindruk. Wyrywa kable sieci energetycznej na terenie zakładu.

*Podtapia pobocze przy ulicy Sikorskiego zagrażając zniszczeniem jezdni na drodze nr 15 i w dalszym etapie podmyciem Zakładów Opatrunków Sanitarnych i nasypu kolejowego na trasie Brodnica - Tama Brodzka.

Burmistrz, po wizji lokalnej zalewanych terenów poinformował o zagrożeniu starostę i nakazał Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji przekopać rów i skierować wodę w miejsce zalewowe po byłej żwirowni. Po tej decyzji ( dotyczącej terenu leżącego poza miastem) o godz. 15.00 przepływ wody zmniejszył się o połowę.

18 marca 2005 r.

-Woda przelała się przez ulicę Krańcową tworząc głęboką wyrwę w ulicy. Nastąpiło to na skutek raptownego topnienia śniegu na osiedlu Wybudowanie Cielęta. PGK i Staż Miejska w godzinach popołudniowych oznakowała i zabezpieczyła powstałą wyrwę w ulicy Krańcowej. 19 marca 2005 r.

-PGK zasypało powstałą wyrwę na ulicy Krańcowej. 20 marca 2005 r.

-O godz. 15.00 jeden z mieszkańców ulicy Mazurskiej powiadomił straż pożarną o podtapianiu budynku, w którym mieszka. Straż pożarna odesłała zawiadamiającego do Burmistrza Miasta Brodnicy. Po telefonicznej rozmowie z zainteresowanym burmistrz polecił Marianowi Chwiałkowskiemu dokonanie na miejscu oceny sytuacji.

-O godz. 16.00 została podjęta decyzja o wyłożeniu worków na tej posesji.

-O godz. 17.00 Burmistrz Brodnicy przeprowadził wizję lokalną wszystkich terenów potencjalnie zagrożonych podtopieniem.

-Po wizji lokalnej , około godz. 19.00 burmistrz wprowadził w Urzędzie Miejskim Stały Dyżur, 24-ro godzinny dyżur pracowników odpowiedzialnych za zbieranie informacji o stanie wody i skutkach podtopień. PGK rozpoczęło przygotowanie środków technicznych: sprzętu, worków i piasku.

-O godz. 20.00 na groblę przy ul. Łaziennej została skierowana koparka i dowiezione worki z piaskiem w celu przedłużenia grobli.

-Raptowne przesiąkanie wody na działki przy ul. Łaziennej zmusiło do wycofania z tego terenu sprzętu i ludzi.

-O godz. 24.00 nastąpiło powolne podsiąkanie działek i posesji po prawej stronie ul. Łaziennej. Około godz. 24.00 burmistrz ponownie wizytuje tereny podtopione i potencjalnie zagrożone podtopieniem, kontroluje też działanie osób dyżurujących w magistracie.

21 marca 2005 r.

-Około godz. 14.00 woda raptownie podtapia podwórka i część ul. Łaziennej.

-Decyzją burmistrza na ulicę Łazienną skierowane zostają cały sprzęt i środki jakimi dysponuje PGK oraz MPWiK.

-Do akcji włączają się: Państwowa Straż Pożarna z Brodnicy, Ochotnicza Straż Pożarna z Osieka oraz Powiatowa Komenda Policji z Brodnicy.

-O godz. 20.00 zakończono usypywanie z piasku grobli przegradzającej ul. Łazienną.

-W tym samym czasie

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1344

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.