baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Koncepcja rozwoju sieci drogowej miasta

W Urzędzie Miejskim w Brodnicy 10 stycznia odbyły się spotkania z autorami projektu „Koncepcji rozwoju sieci drogowej miasta Brodnicy”. Profesor Tomasz Szczuraszek, dr inż. Jan Kępa i dr inż. Grzegorz Bebyn z Katedry Budownictwa Drogowego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. W spotkaniach, które odbyły się z inicjatywy władz miasta uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Brodnickiego, Gminy Brodnica, brodniccy radni i naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego. Koncepcja powstała przy uwzględnianiu wyników uzyskanych z badań pomiarów natężenia ruchu w Brodnicy w określonych godzinach i w poszczególnych rejonach miasta. Jej autorzy uznali, że rozwój sieci drogowej w Brodnicy do 2030 roku powinien przedstawiać się następująco:

W latach 2006 – 2010: budowa Południowo-Zachodniej Trasy Przemysłowej od ul. Sądowej do ul. Podgórnej, połączenie pomiędzy ul. Sadową a ul. Sikorskiego (droga krajowa nr. 15), przeprawa mostowa przez Drwęcę na wysokości ul. Żeromskiego, przebudowa mostu w ciągu ulicy Mostowej oraz połączenie ul. Sadowej z ul. Wiejską na wysokości ul. Cmentarnej. Ostatnie zadanie realizować powinna Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W latach 2010-2015 planowane jest połączenie ul. Podgórnej z ul. 18 Stycznia ( tzw. I etap obwodnicy wschodniej), przebudowa ul. Matejki (uspokojenie ruchu – eliminacja lokalnego ruchu tranzytowego) i przebudowa układu ul. Mazurska – 3 Maja – Czwartaków – 18 stycznia – Piwna.

W latach 2015 -2020 - połączenie ul. 18 Stycznia z ul. Sikorskiego (II etap obwodnicy wschodniej).

W latach 2025 -2030 - połączenie Trasy Przemysłowej z ulicą Sądową.

Szacunkowe koszty budowy nowoprojektowanych i przebudowywanych elementów sieci drogowej określono na podstawie inwestycji drogowych obecnie realizowanych w woj. kuj-pom. Łącznie cała inwestycja powinna się zamknąć kwotą ponad 133 mln zł.

Poszczególne elementy układu sieci drogowej kosztować będą szacunkowo:

- Południowo-Zachodnia Trasa Przemysłowa ( dł.ok.3,7 km, budowa mostu) – 34 mln zł.

- Połączenie Trasy przemysłowej z ulica Sadową (dł. Ok. 0,7 km) – 4 mln zl

- Połączenie pomiędzy ul. Sądowa droga krajowa nr. 15 (dł. ok. 1,3 km, w tym estakady oraz wiadukt na długości 0,8 km) – inwestycja realizowana przez GDDKiA – 25 mln zł

- Połączenie ul. Podgórnej z ul. Sikorskiego – 51 mln zł

- Przeprawa mostowa na wysokości ul. Żeromskiego 12 mln zł

- Przebudowa mostu w ciągu ulicy Mostowej – 2,5 mln zł

- Przebudowa układu ul. Mazurska - 3 Maja – Czwartaków – 18 Stycznia – Piwna – 1,5 mln zł

- Przebudowa ul. Matejki ( uspokojenie ruchu – eliminacja lokalnego ruchu tranzytowego) – 0,6 mln zł.

W czasie dyskusji uznano, że należy raz jeszcze przeanalizow

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1654

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.