NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE
GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dla młodzieży

Brodnicki Środowiskowy Hufiec Pracy od 15 lipca rozpoczyna realizację programu "Twoja wiedza, twój cel", finansowanego m.in. z Europejskiego Funduszu Społecznego. Program adresowany jest do młodzieży, a jego celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu.
Program "Twoja droga, twój cel" realizuje 80 jednostek OHP w całej Polsce, które szczególną uwagę zwrócą na młodzież ze środowisk dysfunkcyjnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.
W powiecie brodnickim w realizacji programu uczestniczyć będzie ok. 40 osób z nowego naboru do OHP. Od 15 lipca młodzież pracować będzie w dwóch grupach , a uczestnicząc w zajęciach z pedagogami, psychologami i wychowawcami, nabywać będzie umiejętności ułatwiające zdobycie zawodu i pracy. Między innymi w programie zajęć przewidziano dokształcanie z zakresu wiedzy ogólnej, naukę języka angielskiego, obsługę komputera.
- Program ma pomóc młodzieży, która u progu dorosłości, nie może liczyć na pozytywne wsparcie rodziny i środowiska domowego. Jednocześnie OHP, realizując program, pozyskuje dodatkowy sprzęt techniczny, który służyć będzie dalszemu szkoleniu- mówi Maria Sonnenfeld, koordynator programu w brodnickim Środowiskowym Hufcu Pracy.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 15.07.2004, 01:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 467
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.