NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE
GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zjeżdżalnia bez pozwolenia

Zjeżdżalnia wodna na terenie kąpieliska OSIR na Niskim Brodnie budowana jest nielegalnie. Brak pozwolenia na budowę , to nie tylko kwestia urzędniczych papierów. To w konsekwencji brak gwarancji, że zjeżdżalnię buduje się prawidłowo i będzie ona bezpieczna dla bawiących się na niej dzieci.
Rozpoczęcie budowy zjeżdżalni wymagało uzyskania pozwolenia na budowę. Mówią o tym nie tylko przepisy prawa budowlanego ( art. 28 ust. 1), ale także o decyzja wydana właśnie w UM , z upoważnienia Burmistrza ( decyzja NR BA. 7331-66/P/04 ). Na stronie drugiej tejże decyzji z 8 czerwca br., podpisanej przez Teresę Kwiatkowską, Naczelnika Wydziału Urbanistyki Urzędu Miasta, można przeczytać: W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy złożyć wniosek do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Brodnicy.
Wniosek o wydanie decyzji przesłany został dopiero 13 lipca 2004 r, kiedy budowa zjeżdżalni była już znacznie zaawansowana. Trudno teraz orzekać, czy budowę prowadzono prawidłowo, czy skonstruowana jest tak, iż użytkownikom gwarantować będzie bezpieczeństwo .
Art. 32 ust 4a prawa budowlanego brzmi "Nie wydaje się pozwolenia na budowę w przypadku rozpoczęcia robót budowlanych z naruszeniem art. 28 ust.1". Teraz uczciwość wobec osób, które będą ze zjeżdżalni korzystać nakazuje, by jej bezpieczeństwo ocenili fachowcy. Zjeżdżalnia może być zalegalizowana, ale tylko przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brodnicy.
Informacje: Marek Kaźmierkiewicz , kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Brodnicy


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 20.07.2004, 01:07 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 741
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.