REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Można wyjeżdżać

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie są dodatkowe środki na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Dodatkowe 40 tysięcy złotych ze środków PFRON mogą wykorzystać osoby niepełnosprawne, które chciałyby skorzystać z dopłat do turnusów rehabilitacyjnych.
Dwutygodniowe turnusy kosztują przeciętnie około 1 tysiąca złotych. Wprawdzie można także znaleźć tańsze oferty, jednak wtedy liczyć się trzeba z niższym standardem . W części koszty turnusu trzeba pokryć z własnej kieszeni, część natomiast stanowi dofinansowanie z PFRON.
Wysokość dopłat jest zróżnicowana .Osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności otrzymają 602 złote dopłaty, ze stopniem umiarkowanym- 558 złotych, ze stopniem lekkim- 513 złotych. Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na 401 złotych dopłaty.
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, bez względu na orzeczony stopień niepełnosprawności dofinansowane są w wysokości 602 złotych dla osoby. Wnioski na dopłaty do turnusów załatwiane są na bieżąco, a przyjmowane będą do wyczerpania limitów. je składać aż do wyczerpania limitu środków.
Osoby niepełnosprawne mogą też w PCPR w Brodnicy uzyskać dopłaty przy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz na likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 22.09.2004, 01:09 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 452
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.