TWOJA REKLAMA W TYM MIEJSCU GRATIS
Każdej firmie dajemy 10 tysięcy wyświetleń reklamy w tym miejscu. Samodzielne dodawanie i edycja tekstu reklamowego, dostęp do statystyk, proste i szybkie zakładanie konta. >>> SPRAWDŹ JUŻ TERAZ <<<

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Odznaczenia

Informacje na temat osób, którym w dniu 10 listopada 2004 r., na uroczystym spotkaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Brodnicy wręczono odznaczenia.

I. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Waldemar Gęsicki
O odznaczenie wnioskował Przewodniczšcy Rady Powiatu w Brodnicy.
We wniosku uwzględniono przede wszystkim zasługi w realizacji autorskiego programu pojednania polsko- niemieckiego, który był kontynuacja doświadczeń w zakresie kontaktów polsko- francuskich. Wspólnie z Luise Chevalier, współtwórczynią programu, Waldemar Gęsicki organizował spotkania mieszkańców oraz parlamentarzystów Polski, Niemiec i Francji, uwieńczone spotkaniem Jerzym Giedroyciem w Maisons- Laffitte. Dwaj niemieccy partnerzy tej międzynarodowej współpracy: Armina Th. Dross oraz Liuse Chevalier , za dokonania na rzecz pojednania między narodami , odznaczeni zostali Krzyżami Oficerskimi Orderu Zasługi RP. Program pojednania kontynuowany jest do dziś, a jego rezultatem są liczne wyjazdy i seminaria ludzi kultury, nauki, mieszkańców Polski, Niemiec i Francji, wymiana młodzieży, studentów, którzy co roku odbywają staże w niemieckim Syke.
II Złoty Krzyż Zasługi
Maria Łęgowska
O odznaczenie wnioskował Starosta Brodnicki.
Wśród faktów, które uzasadniały wniosek znajdowały się , m.in. zasługi w zakresie tworzenia i przewodniczenia działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności oraz Brodnickiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem i Opieki Paliatywnej.

III. Srebrny Krzyż Zasługi
1. Tadeusz Fuks
Wniosek Starosty Brodnickiego wskazywał m.in. na zasługi w zakresie ochrony przyrody oraz inicjatywy gospodarcze, w tym realizację inwestycji, które poza rozwojem terenów, przyczyniały się do ochrony walorów przyrodniczych i krajobrazowych powiatu.
2. Jacek Maciej Furgalski
Wniosek Przewodniczącego Rady Powiatu.
Poza sukcesami zawodowymi, pracą na rzecz rozwoju opieki kardiologicznej i gastroenterologii w powiecie brodnickim ( m.in. otworzenie w Brodnicy Pracowni Endoskopowej), we wniosku podkreślano rolę J. Furgalskiego w ratowaniu brodnickiego szpitala.
3. Marianna Irena Grochowalska
Wniosek Przewodniczącego Rady Powiatu, podkreślający wyróżniające osiągnięcia w zakresie kultury i działalności na rzecz lokalnej społeczności. Pani Grochowalska we wsi Pokrzydowo, m.in. założyła zespół pieśni i tańca, chór. Jest aktywnym członkiem Zespołu Seniorek - Pokrzydowianki, organizatorem wszystkich występów zespołu, tekstów kabaretowych, jasełek, okolicznościowych uroczystości.
4. Stanisława Klabiszewska
Wniosek Starosty Brodnickiego.
W uzasadnieniu wskazywano szczególne osiągnięcia w zakresie organizacji kultury i oświaty bibliotecznej w powiecie brodnickim.
5. Barbara Mirosława Kopańska
Wniosek Przewodniczącego Rady Powiatu.
Pani M. Kopańska, ceniony pedagog, wychowawca młodzieży, osiąga znaczące sukcesy w zakresie edukacji ekologicznej młodzieży i popularyzacji id

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1683
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.