baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Starostowie powiatowych dożynek Brodnica 2005

Godność starostów dożynkowych w czasie Dożynek 2005 piastować będą:

Starosta: Ambroży Bartkowski - razem z żoną Barbarą i trojgiem dzieci mieszka w Wielkim Leźnie, gm. Brzozie. Ma 53 lata, wykształcenie rolnicze. Córka pana Bartkowskiego jest radną RG Brzozie. Pan Ambroży gospodaruje na 116 ha własnych, razem z synem, który założył już swoją rodzinę, uprawiają łącznie 190 ha. Prowadzą więc wspólnie nowoczesne gospodarstwo wielopokoleniowe. Główny kierunek produkcji gospodarczej to trzoda chlewna. Przestronne, wg europejskich norm wyposażone chlewnie, pozwalają myśleć o rozwoju produkcji.
Rocznie do POLMET w Brodnicy sprzedaje się z gospodarstwa 2 tysiące tuczników.
Uprawy: zboża ozime w tym roku - 50 dt z 1 ha; jare- 40 dt z 1 ha
Starościna: Małgorzata Zarembska technik farmaceuta. z Koziego Rogu , gm. Brodnica. Ma 45 lat, czworo dzieci. Jest radną gminy Brodnica, przew. Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych RG Brodnica, przew. Rady Rodziców w SP.

Pracuje w punkcie aptecznym w Zbicznie i razem z mężem Józefem prowadzi 20 ha gospodarstwo, nastawione głównie na produkcję trzody chlewnej. Stado zarodowe to 27 loch, od których w ciagu roku sprzedaje się ok. 540 sztuk trzody (tuczników, sztuki zarodowe) Najlepsze okazy hodowlane z rodzinnego gospodarstwa pan Zarembski prezentuje każdego roku z sukcesem na powiatowej wystawie hodowlanej.
Tegoroczne plony: pszenżyto ozime - 7 ton z ha ; jęczmień jary: 5,5 ton z ha

Wicestarosta: Dariusz Kapuściński z żoną Marzanną dwoma synami mieszka w Płowężu, w gm. Jabłonowo. Ma 42 lata, wykształcenie średnie rolnicze.
Gospodaruje na 42 ha, na których uprawia pszenicę, rzepak, pszenżyto i kukurydzę.
Hoduje 20 loch w cyklu zamkniętym, od których rocznie sprzedaje ponad 300 tuczników. Jest wiceprezesem Zarządu Gminnego PSL w Jabłonowie Pom. , sołtysem Płowęża i prezesem OSP w Płowężu. W wolnych chwilach pomaga ojcu w prowadzeniu dużej pasieki ( ok. 150 rodzin pszczelich)

Wicestarościna: Teresa Budzichowska, z Miesiączkowa, gm. Górzno. Ma 53 lata i sporą część swojego życia związała z RSP w Górznie. Pracę rozpoczęła tu w wieku 16 lat, od od 18 roku życia jest członkiem Spółdzielni . Obecnie pani Teresa jest członkiem Zarządu RSP w RSP Górznie.
RSP "Nowe Pole" w Górznie to jedno ze stu najlepszych w Polsce gospodarstw w Polsce. Ma 46 członków. Łączny areał gospodarstwa to 695 ha. Produkcja rolnicza 355 ha, sady - 249 ha ( w tym uprawa truskawek, wiśni, malin i aronii).
W tym roku spółdzielnia obchodzi swoje 50-lecie. Już w 1989 roku była najlepszą Spółdzielnią w województwie toruńskim. W 1990 roku wybudowano nowoczesną zamrażalnię owoców i warzyw. Dzięki dobremu zarządzaniu i dobrym pracownikom, Spółdzielni udało się przetrwać trudny czas( pułapka kredytowa). Inwestycja zmieniła Spółdzielnię, zmieniła też życie mieszkańców okolicznych wsi. W zamrażalni powstało 200 nowych miejsc pracy, powsta

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1048

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.