baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Sesja Rady Powiatu

7 grudnia radni Powiatu zajmowali się sprawami mienia powiatowego, budżetu i organizacji starostwa. Analizowali sytuację na rynku pracy.
Budżet
Fundusze z dotacji celowych i subwencji oświatowych , które w ostatnich tygodniach trafiły do budżetu powiatu przekazane zostały na potrzeby szkół i jednostek powiatowych, m.in. PUP. I LO otrzymało pieniądze na adaptację pomieszczenia, w którym zorganizowana będzie Izba Pamięci. Do Zespołu Szkół Zawodowych przekazane zostały środki , m.in. na wymianę stolików i podłogi w sali komputerowej, wykonanie prac blacharskich przy parapetach w szkolnym budynku , a także na zakup sprzętu elektronicznego do biblioteki i nauki języków obcych. Materiały na wyposażenie nowej pracowni komputerowej będzie też można kupić w Zespole szkół Rolniczych w Brodnicy. Wydatki Regionalnego centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy mogą być większe o ponad 169 tysięcy, z tego znaczną część( ponad 147 tysięcy złotych) stanowią otrzymane na wniosek starostwa środki z rezerwy ministerialnej , które pozwolą wyremontować kotłownię. W poprawkach budżetowych uwzględniono także pieniądze na stypendia dla uczniów. W efekcie ostatnich poprawek do uchwały budżetowej, zmniejszył się deficyt budżetowy , planowany na rok 2005.
Radni wprowadzili także zmiany w planie rozdysponowania tegorocznych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zmiany te wynikały z analizy potrzeb osób korzystających z pomocy. Niektóre osoby niepełnosprawne zrezygnowały z uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, pozostały też środki przeznaczone uprzednio na zwrot kosztów w związku z przystosowaniem tworzonych stanowisk pracy. Oszczędności te pozwolą zrealizować część wniosków osób niepełnosprawnych na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Mienie Powiatu
Radni podjęli uchwały o sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych( budynki po ośrodku zdrowia ) w Radoszkach, gm. Bartnicza.
Potwierdzono także zamianę udziałów Skarbu Państwa i Powiatu w zabudowanych nieruchomościach przy ul. Wiejskiej 4 i Zamkowej 13A, co pozwoliła na uporządkowaniu praw własności tych nieruchomości.
Organizacja starostwa
Od 1 lipca 2002roku Starostwo Powiatowe w Brodnicy działa w oparciu o Regulamin Organizacyjny uchwalony w dniu 25 czerwca 2002r. W związku z dostosowywaniem prawa polskiego do prawa UE, zmieniły się przepisy, zmieniły się też kompetencje , zadania i obowiązki Powiatu. Aby usprawnić organizację i zasady działania starostwa, dostosować je do zmieniających się warunków, wprowadzono zmianę Regulaminu Organizacyjnego. Wśród wprowadzonych zmian, m.in.: wydziałami starostwa kierować będą naczelnicy ( dotąd : kierownicy), nie będzie odrębnych rzeczników ds. zdrowia i rolnictwa( sprawy rolnictwa załatwiać się będzie w wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa, problemy dotyczące ochrony zdrowia w Wydziale Pro

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 700

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.