baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Powrót zimy – bez groźnych wypadków.

Śnieg padający przez cały dzień , 21 lutego , spowodował utrudnienia na drogach powiatu brodnickiego. Po godzinie 16.00 zaczęły się tworzyć zatory na drogach . Dopiero o północy zakończono ponad dziesięciogodzinną akcję Policji, służb drogowych oraz mobilizację Powiatowego Sztabu Kryzysowego i przywrócono ciągły ruch na dogach. Sytuacja w powiecie brodnickim nadal jest trudna, trwa udrażnianie, odśnieżanie i odladzanie dróg.
Przez cały wtorek, 21 lutego padał gęsty śnieg, który znacznie utrudniał ruch drogowy.

- Około godziny 16.00 w centrum miasta i na jego obrzeżach zaczęły się tworzyć długie kolejki pojazdów . Do Komendy KPP dotarła informacja, że droga krajowa nr 15, w miejscowości Głęboczek jest zablokowana przez pojazdy ciężarowe , które nie mogły pokonać oblodzonego wzniesienia- informował nadkom. Joachim Szulc, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Brodnicy.

Śnieg i oblodzenie utrudniały ruch także na innych drogach :na trasie Brodnica- Rypin i na drodze do Grudziądza i Torunia: koło Tivoli. Ok. 17.00 nieprzejezdna była trasa 543: Brodnica- Jabłonowo. Ok. 19.00 zator zrobił się na ul. Podgórnej, na trasie do Rypina.

-Poważne utrudnienia spowodowane były przez TIR-y, które nie mogły podjechać pod górę, często stawały w poprzek drogi i uniemożliwiały przejazd pojazdom służb drogowych, pługom odśnieżającym i piaskarkom i solarkom. Niestety zdarzały się także przypadki
„ niecierpliwych kierowców”, którzy usiłowali ominąć korki, zajmowali wolny pas drogi i dodatkowo utrudniali sytuację . Zanim usunięto blokujące drogę TIR-y tworzył się zator. Zaraz po pierwszych komunikatach o utrudnieniach, na drogi w trybie alarmowym skierowaliśmy dodatkowe patrole Policji. Policjanci regulowali ruchem, zatrzymywali wjazd TIR-ów, o ile było to możliwe wprowadzali ruch wahadłowy . Kierowcom dużych samochodów proponowaliśmy przeczekanie trudnej sytuacji: w hotelach, w domach rodzin, czy zaprzyjaźnionych osób. Nie mogliśmy ryzykować organizacji objazdów drogami gminnymi, bo tam sytuacja po całodziennych opadach śniegu była jeszcze gorsza – relacjonował Andrzej Rogalski, Komendant KPP w Brodnicy.
Od 22.00 do północy stopniowo przywracano ruch na drogach wojewódzkich i krajowych w powiecie .
Podobnie trudna sytuacja była na drogach powiatowych. Około 15.00 nieprzejezdne były drogi na Górale i Budziszewo. Udrożniono je wieczorem, a już za kilka godzin znów zasypał je śnieg.
- Od 16.00 na drogach powiatowych pracowało 12 pługów odśnieżających, 4 piaskarki. Nawet kiedy opady śniegu ustały, pracę drogowców niweczył śnieg zawiewający z pól. Wczesnym rankiem znów utrudniony był ruch na drodze do Świedziebni, nieprzejezdne były trasy : Świedziebnia- Sadłowo i Osiek- Wrzeszewo. Odśnieżono je do 9.00, jednak zawieje stale powodują tam zatory. Dopiero kiedy uporamy się z odśnieżaniem , przystąpimy do likwidowania śliskości na drogach. R

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 01.01.1970, 01:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1934

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.