baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Akcja ZNICZ 2008

Od 31 października do 2 listopada 2008 r. w całej Polsce policjanci przeprowadzą działania pod krypt. "Znicz 2008". Głównym celem akcji jest zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

W trakcie prowadzonych działań policjanci będą przede wszystkim :
* czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu,
* eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników,
* udzielać informacji o czasowych zmianach w organizacji ruchu,
* eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

Aby zapewnić płynność ruchu oraz bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy i na głównych trasach komunikacyjnych do działań zostaną skierowani patrolowcy, dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego.

Na drogach województwa pojawią się radiowozy z wideorejestratorami i miernikami prędkości. Policjanci będą wyposażeni w urządzenia do badania stanu trzeźwości kierujących oraz testery do wykrywania narkotyków.

Do wszystkich kierowców apelujemy o:
* zwracanie uwagi na obowiązujące znaki drogowe, szczególnie w miejscach gdzie nastąpiła zmiana organizacji ruchu,
* bezwzględne podporządkowanie się policjantom, zwłaszcza tym którzy kierują ruchem,
* jazdę zgodną z przepisami,
* dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności.

Pieszym przypominamy, że :
* samochodu nie da się zatrzymać w miejscu, dlatego też nie powinni wymuszać, pierwszeństwa przejścia przed nadjeżdżającym samochodem,
* idąc drogą poza miastem, po zmroku warto pamiętać o elementach odblaskowych na ubraniu, by kierowcy mogli ich dostrzec w odpowiednim momencie i bezpiecznie ominąć.

Rowerzystom zalecamy :
* wyposażenie roweru w odpowiednie oświetlenie i dzwonek,
* zadbanie o elementy odblaskowe na odzieży.

W od początku 2008 roku do 28 października na drogach naszego województwa w 1545 wypadkach zginęło 241 osób, a 1935 zostało rannych. Policjanci odnotowali 23055 kolizji.

W ubiegłym roku, tylko w okresie od 31 października do 2 listopada doszło do 17 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby a 20 zostało rannych. Odnotowano również 249 kolizji.

Wszyscy możemy mieć wpływ na bezpieczeństwo. Troska o siebie samego, najbliższych i innych uczestników ruchu może przyczynić się do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdą z tych liczb kryje się dramat jakiejś rodziny.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.10.2008, 14:37 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 732

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.