baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Sposób na złodzieja

Na złodzieja nawet najsprytniejszego, jest kilka sprawdzonych sposobów. Modna stała się kradzież na tzw. "wyrwę". Dotyczy to przede wszystkim kobiet wracających z pracy po zmroku, idących parkiem, aby skrócić sobie drogę, czy starszych pań idących o dość nietypowej porze do kościoła.
Jak się ustrzec takiego złodzieja?

- Najlepiej kiedy panie w wieczorowej porze mogą wracać do domu w towarzystwie. Tak jest bezpieczniej. Kiedy jest to niemożliwe, niech unikają ciemnych, bocznych uliczek, alejek parkowych czy niepewnych skrótów. Lepiej trochę nadłożyć drogi, pójść bardziej uczęszczaną i jasną ulicą no i nie prowokować potencjalnych zbirów do działania.

- Torebki, które stają się łupem dla złodziei należy trzymać zawsze mocno najlepiej z przodu, nigdy luźno na ręce, bo można ją wtedy z łatwością wyrwać i uciec. Nigdy nie zostawiajmy ich na ladzie sklepowej czy w restauracji zawieszonej na oparciu krzesła.

- Kiedy wsiadamy za kierownicę naszego auta, starajmy się nie kłaść torebki ani żadnych wartościowych rzeczy na przednim siedzeniu. Stojąc na w korku czy przed przejazdem kolejowym złodziej może nas zaskoczyć i przez otwartą szybę zdobyć swój cel.

W torebkach nosimy najczęściej portfele, dokumenty, klucze czy telefony.

- Pamiętaj, jeżeli musisz mieć przy sobie większą ilość pieniędzy, podziel je na kilka plików. Nigdy nie trzymaj ich w jednym miejscu. Najlepiej pochować w wewnętrznych kieszeniach ubrania zapiętych na zamek.

- Największy jednak problem stanowi utrata dokumentów. Należy jak najszybciej zgłosić kradzież policji, aby nikt na nasze konto nie wziął kredytu.

- Nigdy nie noś karty do bankomatu z numerem PIN. Lepiej nauczyć się go na pamięć, niż stracić wszystkie oszczędności ze swojego konta

- Nie pozostawiaj swojego telefonu bez nadzoru w samochodzie, w widocznym miejscu. Tym sam przyciągniesz włamywacza do swojego auta. Jeśli masz taką możliwość oznakuj swój telefon, umożliwi to jego rozpoznanie i szybsze odzyskanie.

- Klucze od mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem. Jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować.

Bądź czujny! Zawsze zwracaj uwagę na osoby obce znajdujące się w pobliżu. W chwili potencjalnego napadu starajmy się zapamiętać jak najwięcej charakterystycznych cech napastnika i jak najszybciej powiadomić policję co pomoże nam w szybkim schwytaniu sprawcy.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 11.11.2008, 10:37 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 928

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.