baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Wręczył 20 euro łapówki

Wczoraj o godzinie 16.15 policjanci z brodnickiej drogówki kontrolujący pojazdy poruszające się drogą krajową nr 15 w miejscowości Jajkowo zauważyli samochód m-ni Saab, którego kierowca złamał przepisy. Najpierw przekroczył podwójną linię ciągłą, a później wyprzedzał na skrzyżowaniu. Funkcjonariusze widząc to ruszyli za nim. Po przejechaniu kilometra zatrzymali auto. Policjant podczas kontroli dokumentów poinformował 33-letniego kierowcę, że złamał przepisy, w związku z czym zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Mężczyzna stwierdził jednak, że nie ma przy sobie polskiej waluty i zaproponował załatwienie sprawy w inny sposób. Po czym wręczył policjantowi 20 € łapówki. Kierowca saaba usłyszał, że popełnił przestępstwo. Mężczyzna nie zrezygnował jednak i w czasie jazdy do komendy w radiowozie zaproponował większą kwotę. Został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Zgodnie z art. 229 § 1 za przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną w związku z jej pełnieniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 13.11.2008, 15:06 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 900

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.