NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Powiatowy konkurs recytatorski

22 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Sławić wszystko co polskie".
W konkursie brało udział 20 uczniów reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu brodnickiego. Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego z ZSZ: Małgorzata Wróblewska, Jolanta Wieczorek i Dorota Katolicka.
Uczestnicy zaprezentowali recytacje poezji i prozy o tematyce patriotycznej.
Zdaniem jurorów najlepszą recytatorką okazała się Anna Smogorzewska z I LO, drugie miejsce zajęła Natalia Smulska również z I LO. Miejsce trzecie przypadło Rafałowi Zielińskiemu, który reprezentował organizatorów konkursu, czyli Zespół Szkół Zawodowych. Jurorzy przyznali też trzy wyróżnienia: Joannia Seroczyńskiej z Zespołu Szkół Rolniczych, Marcinowi Komorowskiemu z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim oraz Marcie Jonakowskiej z III LO.
Nagrody dla laureatów oraz drobne upominki dla pozostałych uczestników ufundował Starosta Brodnicki.
Konkurs odbył się w styczniu, gdy brodniczanie świętują rocznicę wyzwolenia Brodnicy, ponieważ jego celem jest nie tylko rozwijanie kultury żywego słowa, ale również kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich, także w środowisku lokalnym. Przygotowania do występu, wybór repertuaru, praca nad interpretacją tekstu to doskonała okazja do lepszego poznania literatury o tematyce patriotycznej, która może dostarczać młodzieży wzorców i wartości.
Czas oczekiwania na werdykt jurorów uczniowie spędzili z Ryszardem Przybylskim, który opowiadał o swojej twórczości i zaprezentował wybrane utwory. Celem spotkania ze znanym brodnickim poetą było zainteresowanie młodych ludzi kulturą własnego regionu.

B.S. ZSZ w Brodnicy

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 22.01.2009, 16:42 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 1173

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
bardzo fajna inicjatywa, popieram, zawsze mozna liczyć na młodzieź!!!
Dodany 22.01.2009, 21:06 przez żongler słowem