E-komis


AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Warzywne dekoracje

W lutym w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego uczniowie poznawali tajemnice dekorowania potraw. Kurs „Artystycznego dekorowania potraw – Carving” odbył się w ramach projektu „Masz szansę – wykorzystaj ją”.
Szkolenie „ Artystyczne dekorowanie stołu- carving” dofinansowane zostało
z Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX. Rozwój wykształcenia
i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. W projekcie wzięło udział 15 uczniów z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego, którzy zostali wyłonieni przez szkolną komisję rekrutacyjną. Zajęcia odbywały się w internacie w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 16 .Prowadziła je instruktorka carvingu- Jolanta Motylińska, która pokazywała, jak sprawić, aby potrawy stały się bardziej atrakcyjne i miały estetyczny wygląd. Każdy z uczestników uczył się , jak rzeźbione owoce i warzywa mogą nadać niepowtarzalny wygląd potrawom i udekorować stół.
Wśród wykonywanych ozdób można było zobaczyć kwiaty z kapusty pekińskiej czy marchwi, wachlarze z ogórka, gwiazdy z kiwi, róże z buraka i wiele innych kolorowych kompozycji. Udekorowane potrawy przyciągały uwagę nie tylko poprzez staranność wykonania, ale także ze względu na wyjątkowe kształty, które uczestnicy wydobyli z owoców i warzyw. Uczestnicy kursu jednogłośnie stwierdzili, że kurs był bardzo interesujący.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.03.2009, 22:43 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 13046

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Piękne dzieła sztuki tworzy pani Jola otwarta i wesoła osoba . Wspaniały nauczyciel , warto słuchać i uczyć się od niej .Pozdrawiam
Dodany 08.08.2010, 20:53 przez uczennica
Kursy prowadzone z udziałem Pani Jolanty Motylińskiej to coś wspaniałego!!!!Polecam każdemu,bo naprawdę warto.Wiedza Którą Pani przekazuje jest na najwyższym poziomie.Otrzymujemy niesamowitą mądrość.Byłam na takich zajęciach i było to dla mnie wielkim przeżyciem.Bardzo dużo sie nauczyłyśmy,mimo małego czasu zajęć.Bardzo Pani dziękuję Pani Jolu za to że wkłada Pani całe serce w swoją pracę.Jest pani niesamowita,i takich ludzi nam potrzeba!!!!!!
Dodany 06.07.2010, 21:58 przez uczennica
Zdjęcia z kursu na stronie www.rckpiu.edu.pl
Dodany 06.03.2009, 14:11 przez CARVING