PIT online

baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kradną torebki

W ciągu ostatniego tygodnia w Brodnicy doszło do dwóch kradzieży torebek na tzw. wyrwę. Każdy z nas może zostać okradziony i to zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie.
Ale na złodzieja nawet najsprytniejszego, jest kilka sprawdzonych sposobów.
Modna stała się kradzież na „wyrwę”. Dotyczy to przede wszystkim kobiet wracających z pracy po zmroku, idących parkiem, aby skrócić sobie drogę, czy starszych pań idących o dość nietypowej porze do kościoła.

Jak się ustrzec takiego złodzieja?
Najlepiej kiedy panie w wieczorowej porze mogą wracać do domu w towarzystwie. Tak jest bezpieczniej. Kiedy jest to niemożliwe, niech unikają ciemnych, bocznych uliczek, alejek parkowych czy niepewnych skrótów. Lepiej trochę nadłożyć drogi, pójść bardziej uczęszczaną i jasną ulicą no i nie prowokować potencjalnych zbirów do działania.

Torebki, które stają się łupem dla złodziei należy trzymać zawsze mocno najlepiej z przodu, nigdy luźno na ręce, bo można ją wtedy z łatwością wyrwać i uciec. Nigdy nie zostawiajmy ich na ladzie sklepowej czy w restauracji zawieszonej na oparciu krzesła.

Kiedy wsiadamy za kierownicę naszego auta, starajmy się nie kłaść torebki ani żadnych wartościowych rzeczy na przednim siedzeniu. Stojąc na w korku czy przed przejazdem kolejowym złodziej może nas zaskoczyć i przez otwartą szybę zdobyć swój cel.

W torebkach nosimy najczęściej portfele, dokumenty, klucze czy telefony.
Pamiętaj, jeżeli musisz mieć przy sobie większą ilość pieniędzy, podziel je na kilka plików. Nigdy nie trzymaj ich w jednym miejscu. Najlepiej pochować w wewnętrznych kieszeniach ubrania zapiętych na zamek.

Największy jednak problem stanowi utrata dokumentów. Należy jak najszybciej zgłosić kradzież policji, aby nikt na nasze konto nie wziął kredytu.

Nigdy nie noś karty do bankomatu z numerem PIN. Lepiej nauczyć się go na pamięć, niż stracić wszystkie oszczędności ze swojego konta

Nie pozostawiaj swojego telefonu bez nadzoru w samochodzie, w widocznym miejscu. Tym sam przyciągniesz włamywacza do swojego auta. Jeśli masz taką możliwość oznakuj swój telefon, umożliwi to jego rozpoznanie i szybsze odzyskanie.

Klucze od mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem. Jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować.

Bądź czujny! Zawsze zwracaj uwagę na osoby obce znajdujące się w pobliżu. W chwili potencjalnego napadu starajmy się zapamiętać jak najwięcej charakterystycznych cech napastnika i jak najszybciej powiadomić policję co pomoże nam w szybkim schwytaniu sprawcy.

post.Agnieszka Szczucka
KPP Brodnica

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 25.05.2009, 11:24 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 746

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.