baner Baner

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Włamywacz pod kluczem

Sygnał od obywatela, szybka reakcja policjantów patrolówki i zatrzymanie sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem to finał dzisiejszej nocy brodnickich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego włamywacza. Mężczyzna odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Dzisiejszej nocy (29.05.) tuż przed godziną 02.00 dyżurny jednostki w Brodnicy otrzymał anonimowe zgłoszenie, że przy jednym z kiosków na ulicy Wyspiańskiego kręci się jakiś mężczyzna. Dyżurny niezwłocznie we wskazane miejsce wysłał patrol. Policjanci zauważyli mężczyznę, który zdążył odciągnąć kratę i wybić szybę w oknie kiosku. Na widok zbliżającego się radiowozu zaczął gwałtownie uciekać w kierunku osiedla. Po krótkim pościgu, na placu zabaw pod jednym z bloków, mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Brodnicy. Włamywacz nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Zapięty w kajdanki jeszcze w radiowozie siłował się z policjantami. Po zbadaniu akometrem okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

post.Agnieszka Szczucka
KPP Brodnica

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.05.2009, 10:51 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 746

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.