baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Rozbójnicy w areszcie

Intensywna praca brodnickich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy w kwietniu dokonali napadu na salon gier . Wczoraj Sąd Rejonowy w Brodnicy zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

We wtorek i środę brodniccy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy w 10 kwietnia wieczorem w kominiarkach na twarzy, pistoletem hukowym i nożem wpadli do salonu gier w Brodnicy. Napastnicy wykorzystali moment kiedy pracownik salonu był sam. Jeden z nich przyłożył mężczyźnie pistolet do głowy a drugi z nożem w ręku plądrował maszyny. Ich łupem padło 790 zł. i telefon komórkowy. Po wszystkim zamknęli go w pomieszczeniu i uciekli w nieznanym kierunku. Intensywna praca i dociekliwość policjantów pozwoliła ustalić i zatrzymać sprawców rozboju. Mężczyzna (23 l.) zatrzymany we wtorek w miejscu pracy a jego 22-letni kolega zatrzymany w środę, w Zegrzu (mazowieckie), gdzie przebywał na szkoleniu. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono kominiarki i pistolet, którego użyto do popełnienia przestępstwa.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Brodnicy wobec mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi nie mniej niż 3 lata więzienia.

post. Agnieszka Szczucka
KPP Brodnica

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 05.06.2009, 11:45 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 874

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.