baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Idźmy do wyborów - dostaniemy plac zabaw

Nagrodzimy lokalne społeczności, które najbardziej serio potraktują udział w wyborach samorządowych 21 listopada. W obwodach o największej frekwencji głosowania wiosną przyszłego roku stanie pięć ufundowanych przez samorząd województwa placów zabaw.

To już się raz udało. Pierwszy konkurs, w którym nagrodami były sfinansowane przez województwo place zabaw w gminach, w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą, zorganizowaliśmy rok temu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Dzięki temu, że do urn poszliśmy naprawdę tłumnie, wykazując się wielką obywatelską odpowiedzialnością, w obecnej kadencji nasz region reprezentują w PE aż trzej deputowani. Chcemy, by także w tych wyborach padały frekwencyjne rekordy. Wybieramy przecież tych, którzy będą rządzić w naszych miastach, gminach i powiatach, a także naszym regionem przez najbliższe cztery lata – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Tym razem do wzięcia jest pięć znakomicie wyposażonych placów zabaw, każdy wart 30 tysięcy złotych. Otrzymają je najlepsze pod względem frekwencji wyborczej samorządy gminne, sklasyfikowane w następujących kategoriach:

- pięć największych miast regionu (wszystkie na prawach powiatu oraz Inowrocław)
- stolice powiatów ziemskich
- pozostałe gminy miejskie
- gminy wiejsko-miejskie
- gminy wiejskie.

O lokalizacji skwerów zdecydują samorządy gmin po konsultacjach ze społecznościami zamieszkującymi rejony tych obwodów wyborczych, w których padną gminne rekordy frekwencji.

Promując udział w wyborach, chcemy też pomóc Państwu we właściwym wypełnieniu kart do głosowania w wyborach do sejmików, ponieważ w samorządowej elekcji sprzed czterech lat właśnie w nich oddano najwięcej nieważnych głosów. Jak zagłosować tak, by nasz głos na pewno poparł kandydaturę, o którą nam chodzi?

Na kandydatów do sejmiku głosujemy na dużej niebieskiej karcie (jedna z trzech lub czterech, które otrzymamy). Choć będzie tam kilkadziesiąt nazwisk, możemy wskazać tylko jedno z nich! Głosujemy na nazwisko i na listę: najpierw znajdź numer listy i nazwę komitetu wyborczego, potem na liście tego komitetu właściwe nazwisko, które zaznaczysz krzyżykiem w umieszczonej obok niego kratce. Gotowe.

Do zobaczenia przy urnie!

źródło: Urząd Marszałkowski

Dodano/zmodyfikowano: 19.11.2010, 15:16 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 1365

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Ale tak w sumie to po co iść na te wybory.To co człowiek by chciał żeby było zmienione to się i tak nie zmieni.Wszyscy chcą działać dla Brodnicy ale co chcą działać...??Niech ktoś pomyśli o parkingach na osiedlu Wyspiańskiego a nie jakiś KTOŚ chodzi robi zdjęcia i na Policje wysyła.To właśnie z braku zajęcia jest.Choć nie ukrywajmy że jakby wszyscy kierowcy parkować umieli to by było więcej miejsc a nie auto zajmuje 2 miejsca.A druga sprawa to drogi.Po co robić w Brodnicy remonty dróg jak miasto zaraz je psuje kładąc kostkę wokół miliona studzienek kanalizacji.No to jest ewenement na skale światową.Jeszcze by się tu dużo kruczków znalazło.O tym nikt w programach przedwyborczych nie pisał.szkoda gadać...
Dodany 21.11.2010, 18:04 przez obywatel
200 k na organy to ładne 6 placów zabaw w ramach reklamy wyborczej obecny burmistrz wywalił.... echhh
Dodany 19.11.2010, 20:34 przez olo
To jest prawdziwa okazja żeby udowodnić, że jesteśmy jedną "brodnicką rodziną". Plac zabaw bardzo się przyda. Możemy pokazać władzy, że też potrafimy coś dla miasta załatwić.
Dodany 19.11.2010, 15:33 przez Klon
Zachęcam do głosowania, warto coś jeszcze zrobić dla naszego miasta -to nic nie kosztuje!
Dodany 19.11.2010, 15:26 przez Maciej Betlejewski