baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Portal Brodnica.net świętuje trzy lata istnienia.

Internet. Łącznie ponad 200 tys. zaglądających na stronę o mieście
Brodnicę odwiedzają nawet z Maroka

Marek Klonowski: - Zafascynowałem się turystyką w Internecie i postanowiłem stworzyć witrynę o Brodnicy, bo to niezwykłe miasto.

Witryna rozpoczynała działalność skromnie - od kilku działów pod darmowym adresem www.brodnica.w.pl. Działa do dziś.

Natomiast dokładnie 26 września Marek Klonowski, właściciel portalu, zarejestrował witrynę pod adresem www.brodnica.net.

W początkach istnienia portalu dzienna oglądalność sięgała stu odwiedzających.

Statystki nie uwzględniają odświeżania strony i wielokrotnych wejść z jednego komputera. - Wówczas sto wejść wydawało się ogromną liczbą. Obecnie dzienna oglądalność wynosi 800 a rekord ponad 1200. Należy dodać, że osobne statystki o podobnych wartościach ma forum - relacjonuje Marek Klonowski.

Przez trzy lata działalności stronę odwiedziło łącznie grubo ponad 200 tys. internautów. Oprócz polskich użytkowników na stronę zaglądają z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Norwegii i Francji, co ma niewątpliwie związek z emigracją. Zdarzają się jednak wejścia m.in. z Wysp Kokosowych, Rosji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Brazylii, Dominikany, Chile, Arabii Saudyjskiej i Maroka.

W tym czasie portal się rozrósł i nawiązał współpracę z wieloma organizacjami i urzędami m.in.: magistratem, starostwem, Ostatnią Deską Ratunku, Klubem Miłośników Offroad, Brodnickim Domem Kultury, Franciszkańskim Ruchem Apostolskim.

Wspólnie z "Pomorską" angażuje się w wiele przedsięwzięć, np. jak ostatnio w "Giełdę podręczników".

Od niedawna za pośrednictwem Brodnica.net brodniczanie mogą przesyłać stan licznika do miejskich wodociągów.

Perełką portalu jest forum. Obecnie zarejestrowanych jest ok. 400 użytkowników z czego blisko 100 udziela się systematycznie.

Plany na przyszłość? - Nie chcę zdradzać, żeby nie zapeszyć - odpowiada Marek Klonowski.

Paweł Kędzia

Dodano/zmodyfikowano: 04.10.2006, 10:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 3031

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.