AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Klocki, które potrafią chodzić

Co piątek w Osiedlowym Ośrodku Kultury przy ul. Wyspiańskiego w Brodnicy mali inżynierowie mogą wprowadzić klocki w ruch. Budują roboty, które same wykonują zaprogramowane zadania.
Prawie każdy z nas w dzieciństwie miał styczność z klockami Lego. Zamki, domy i inne budowle piętrzyły się w pokojach. Wtedy mogliśmy ożywić nasze konstrukcje tylko za pomocą wyobraźni. Dziś pasjonat robotyki pokazuje, że zabawa klockami nie musi przeżytkiem i nudą.
Arkadiusz Dejnarowicz informatyk z Bielic od początku września prowadzi zajęcia w Brodnicy, na których dzieci budują roboty, a później dzięki specjalnemu oprogramowaniu wprawiają je w ruch. Dzięki temu najmłodsi poznają świat robotyki, automatyki, techniki, informatyki, matematyki, fizyki a nawet biologii. Młodzież zaś może lepiej zrozumieć nauki ścisłe i rozwijać zdolności manualne.
Mali inżynierowie, pod okiem Dejnarowicza, budują roboty z omówieniem elementów składowych oraz programują zbudowane konstrukcje. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-14 lat. Prowadzone są w grupie w dwuosobowych zespołach przy wykorzystywaniu zestawów klocków Lego Education, Lego Mindstorms oraz Lego WeDo. Na każdą parę przypada jeden z zestawów klocków, laptop z oprogramowaniem i dodatkowe akcesoria. Do zabawy mogą włączyć się również rodzice.
Zajęcia z robotyki odbywają się w Osiedlowym Ośrodku Kultury przy ulicy Wyspiańskiego piątki od godz. 17.30 do 19.00. Maksymalna grupa uczestników to 16 osób. Do końca września kursy są bezpłatne. Od października kontynuacja będzie płatna. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.moj-robot.pl.

Dodano/zmodyfikowano: 10.09.2012, 17:04 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 6078

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.