baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Uczeń z Brodnicy w finale ogólnopolskiego konkursu

27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazł się również Hubert Kwiatkowski z Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy.
Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej "Arki" dotarło ok. 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować do 16 czerwca.
Co zrobić, by zagłosować?
1. posiadać konto na Facebooku
2. polubić na Facebooku stronę akcji "Listy dla Ziemi": www.facebook.com/listydlaziemi
3. wejść na specjalną aplikację konkursową: https://apps.facebook.com/listydlaziemi/

Wyniki zostaną ogłoszone 20 czerwca. Dziesięć najlepszych listów otrzyma nagrody m.in. tablety i aparaty fotograficzne. Dla pozostałych 90 osób przygotowano upominki: książki, albumy, gadżety.
Patronat nad akcją sprawują Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a oficjalnym partnerem są Lasy Państwowe.
Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie www.listydlaziemi.pl
.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 03.06.2013, 18:00 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 3085

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.