AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Każdy może pomóc zwierzakom

Nie wyrzucaj niepotrzebnych koców. Mogą one dać wiele ciepła zwierzakom. Robiąc przedświąteczne porządki możemy pomóc czworonogom. Wystarczy, że kołdry, koce, ręczniki i pościele zamiast wyrzucić do śmietnika zawieziecie do schroniska.
Zima to czas szczególnie trudny dla podopiecznych Brodnickiego Schroniska "Reksio". Najbardziej w tym okresie potrzebne są suche karmy i puszki dla psów i kotów, makaron, koce, pościele, ręczniki, narzuty. Przydadzą się również zabawki dla zwierzaków, smycze, obroże, miski.
W SP 4 przy ul. Nowej prowadzona jest także przedświąteczna zbiórka dla schroniska w Brodnicy i Toruniu. Kosz, do którego można wrzucać rzeczy znajduje się w budynku szkoły przy głównym wejściu.

W tym roku do schroniska przyjęto 185 psów i koty 58 kotów. Adoptowano 154 psy i 58 kotów. Na adopcję jeszcze czekają 102 psy i 18 kotów. Cztery psy ciężko ranne po wypadkach drogowych trzeba było niestety uśpić. Zdarzały się także szczególne interwencje. Przy współpracy Policji i Straży Miejskiej odebrano właścicielom psy z powodu bardzo złych warunków bytowych. Po wyleczeniu w schronisku trafiły one nowych właścicieli.

Pamiętajmy także o naszych pupilach, aby zapewnić im odpowiednie warunki na zimę.

Brodnickie Schronisko dla Zwierząt "Reksio"
www.reksio.cdmedia.pl
ul. Ustronie 20B, 87-300 Brodnica
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00
tel. 0-56 498 26 29

Dodano/zmodyfikowano: 08.12.2014, 21:36 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1646

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.