baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Kierował mając 3 promile

Nieodpowiedzialnością wykazał się 32-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, który kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jeszcze większą nieodpowiedzialnością wykazała się 19-letnia pasażerka, która posiadała uprawnienia do kierowania pojazdami, była trzeźwa i wsiadła do pojazdu z nietrzeźwym kierowcą.
Wczoraj (24.06.) motocyklowy patrol ruchu drogowego z Brodnicy, pełniąc służbę na terenie powiatu brodnickiego w miejscowości Mileszewy, zatrzymał do kontroli drogowej opla vectrę, którego kierowca nie włączył światła mijania. W trakcie kontroli pojazdu oraz kierowcy, policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości 32-latka okazało się, że ma on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W pojeździe oprócz kierowcy jechały dwie pasażerki, z czego jedna z nich 19-letnia mieszkanka powiatu brodnickiego posiadała prawo jazdy i była trzeźwa. Policjanci zatrzymali 32-latka, a pojazd przejęła 19-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 25.06.2020, 10:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 991

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.