baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Twoja przedciążowa lista kontrolna

Może nie jesteś jeszcze w ciąży, ale możesz zrobić wiele, aby być jak najzdrowszą mamą dla rosnącego dziecka. Potraktuj to jako swoją listę rzeczy do zrobienia przed zajściem w ciążę.

Umów się na spotkanie z lekarzem

To prawda, że po poczęciu dziecka będziesz często się z nim spotykać, ale dobrze jest zarezerwować wizytę z wyprzedzeniem, nawet jeśli już wcześniej byłaś w ciąży. Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na Twoje szanse na poczęcie lub które mogą sprawić, że ciąża będzie bardziej ryzykowna, ważne jest, abyś je teraz kontrolować.

Sprawdź swoje dziąsła

Istnieje związek między dobrym stanem zdrowia jamy ustnej a zdrową ciążą. Choroby dziąseł są związane z przedwczesnym porodem i niską wagą urodzeniową. Dlatego teraz jest czas na wizytę u dentysty, aby rozwiązać wszelkie problemy. Dokładną listę znajdziesz na jedzmy-zdrowo.pl

Rzuć palenie i picie

Być może już wiesz, że palenie i picie alkoholu w czasie ciąży nigdy nie jest w porządku. Są one szkodliwe dla rozwoju dziecka i mogą powodować problemy zdrowotne, gdy będzie ono starsze. Jednak nawet teraz palenie i picie może utrudnić zajście w ciążę i zwiększyć ryzyko poronienia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o programach, które pomogą Ci rzucić te nawyki.

Ogranicz kofeinę

Picie więcej niż dwóch filiżanek kawy lub pięciu puszek napojów gazowanych dziennie (około 250 miligramów kofeiny) może utrudnić ci zajście w ciążę i zwiększyć szanse na poronienie. Przejście na kawę bezkofeinową ma jeszcze jedną zaletę: Nie będziesz musiała znosić głodu kofeiny w pierwszych tygodniach ciąży.

Jedz mądrze

Nie ma lepszego momentu, żeby odciąć się od śmieciowego jedzenia i wszystkich jego pustych kalorii. Upewnij się, że każdego dnia spożywasz dużo owoców, warzyw, pełnych ziaren i chudego białka. Zdrowa dieta przed poczęciem może zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę ciążową.

Przyjmuj kwas foliowy

Wykazano, że kwas foliowy, występujący naturalnie w zielonych warzywach liściastych oraz sztucznie w produktach wzbogaconych w mąkę i ryż, obniża ryzyko wystąpienia niektórych wad wrodzonych. Eksperci zalecają, abyś oprócz dobrej diety przyjmowała codziennie multiwitaminę z kwasem foliowym przez 3 miesiące przed ciążą i kontynuowała ją przez cały okres ciąży. Jeśli byłaś w poprzedniej ciąży, w której płód miał wady wrodzone mózgu i rdzenia kręgowego, lekarz prawdopodobnie zaleci większą dawkę kwasu foliowego - 4 mg dziennie.

Zrzuć zbędne kilogramy.
Nadwaga może zwiększyć ryzyko wystąpienia takich problemów jak cukrzyca ciążowa i wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży - stan zwany preeklampsją. Zwykle nie jest dobrym pomysłem odchudzanie się w ciąży, więc jeśli chcesz schudnąć, zacznij już teraz.  Partnerem dzięki, któremu powstał artykuł jest sklepelectrogsm.plnajnowsze części do telefonów.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 27.10.2022, 19:20 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 233

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.